Ozz rakstīja: labi, ierosinaajumi...
a.automašīnas kas ir no ruupniicas izgatavotaajas apriikotas ar xenon lukturiem pie pirmreizeejaas reģistrācijas tehpasē sadaļā "piezīmes" saņem atzīmi-H1, H4 utt. Tehniskās apskates laikā TA inspektors pārliecinās, ka xenon spuldzes tips atbilst tehpasē uzrādītajam.Pārbauda, kā darbojas smidzinātāji utt Ja spuldzes neatbilst ražotāja uzstādītajam, automašīnas tiesības piedalīties ceļu satiksmē tiek aizturētas.pie TA ieliek 3 par gaismām un sauc evakuatoru.
b.automašīnām, kas ar xenon spuldzēm aprīkotas pēc izgatavošanas, jābūt sertifikātam. Servisam kurš uzstādījis xenon spuldzes ir jābūt sertificētam.Arī šim automašīnām tehpasē sadaļā "piezīmes" ir jābūt atzīmei H1, H3 utt. (pēc analoģijas ar gāzes iekārtām)TA laikā darbinieks pārliecinās ka xenon spuldzes atbilst tehpasē norādītajām, viss darbojas un ir ok. Ja nedarbojas- atzīme 3 un automasiinas tiesības piedalīties ceļu satiksmē tiek aizturētas.
c.Ja pārbaudes laikā tiek uz ceļa apturēta automašīna kas aprīkota ar xenon lampām, bet tehpasē nav atbilstošas atzīmes- momentā aptur tiesības piedalīties ceļu satiksmē, aiztur tehnisko pasi.vieniigais ko driikst darīt- izsaukt evakuatoru lai nogaadaatu automašīnu servisā, kur vai nu tiek atjaunotas rūpnīcas-izgatavotājas spuldzes, vai arī sertificēta xenon gaismu sistēma.
Pārejas periods no likuma spēkā stāšanās- pusgads.
Ble ozz, ko tu pīpē?
Izklausās pēc skaudības pret pēdējos desmit gados ražotām automašīnām
Tas, ko tu vēlies, ir lai visiem, kuriem no rūpnīcas ir hrenons, ir tāda pati pišanās kā patlaban tiem, kuriem no rūpnīcas nāca hrenons bez augstuma regulācijas un apmīzējiem - kad mašīnas īpašnieks ir tas, kam jāpierāda, ka mašīnas hrenons ir oriģināls, nevis TA jāpierāda, ka tā nav - pieprasot no dīlera attiecīgās mašīnas komplektāciju...
"Vienīgais ko darīt - izsaukt evakuatoru" - a varbūt konfiscēt hrenonu un iedot divnieku, ja nav "gejiskie" gabarīti un hrenons miglās?
