Zini man patīk tavs domāšanas veids par lobēšanu, tik nezin kāpēc krievu naudu kuru izmanto 1:1 tāpat ka amerikāņi tikai Krievijas mērķu sasniegšanai mēs uzskatam par šausmīgi sliktu.
Vispār jau aizdoma ka tiek bez problēmām, citādi mums butu daudz BMW Ss sludekļos zem auto ar defektiem
. Bet es nebūšu tas cilvēks kurš varēs pateikt kā to dara .
Volx vajadzētu gan saprast kā veidojas statistika, ja reiz norāda tikai procentus tad grib paslēpt absolūtus skaitļus, kuri droši ir pilnīgs fufelis. galu gala pardodot 2 auto vienā menesi un otra pārdodot 5 tu ari dabu 120% sales pieaugumu
MSH - kā patīk konservatīvo atbalstītāju aktivitātes Eiropā:
www.dw.com/en/trump-linked-far-right-groups-in-us-spent-millions-on-european-lobbying/a-48104844
tiešām domā ka Republikāņu virziens ir labs un pareizs mūsdienās ?
Tur jau tāpat ir bonusi, ja lej degvielu utml. - pareizi saplānota kravas vešana ar citybee konkrēti ļauj ekonomēt.
Izskatās ka aviācijas nozare pamazām pati sevi piebeigs, nu vai kā minimums pamatīgi ierobežos (vai arī lidosim ar veciem lūžņiem):
www.delfi.lv/bizness/pasaule/pto-atlavusi-asv-noteikt-tarifus-es-razojumiem-7-5-miljardu-dolaru-vertiba.d?id=51515757
Nosauc lūdzu konkrētu auto/motoru, mana peredze ar japāņiem par to neliecina. Un škiet ka BMW ar tā nav.
NU vieta un laiks tam "manam iespraudumam" ir neveiksmīgs - tas bija vispārējā kontekstā ar "elektro kastēm", kur tauta sacerējusies ka brauc ar ļoti ekoloģiskiem dampjiem …
Tam ar gāzes darbinātiem dzinējiem sakara nekāda.
Te būs viens konkrēts pētījums par LNG pielietojumu kuģos ( t.i. pamtā iet runa par prāmjiem utml. bet ne lielizmēra verķos kam plānotais ekonomiskais pārvietošanās ātrums uz ūdens ir ~ 30km/h.
Lai arī daudz kas nav nosaukts kā būtiskas problēmas - ir vismaz ar pāris vārdiem pieminētas absolūti visas potenciālas problēmas.
www.diva-portal.org/smash/get/diva2:1318689/FULLTEXT01.pdf
Te vēl par LNG lietošanas efektiem:
translate.google.com/translate?hl=&sl=sv&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.diva-portal.org%2Fsmash%2Fget%2Fdiva2%3A620021%2FFULLTEXT01.pdf
Nepārspīlē, ja motoram ir max samazināta berze, ja tiek liets longlife, kurš spēj turēt augstākas temperaturas nezaudējot ipašības - nav pamata taisit apkopi tikpat bieži ka vecajiem čuguna brīnumiem. Tas kas biežāk sabojā tādus motorus kā manas Hondas 2,2 dīzeli ir aizdirsti DPF utml. kad motors un turbīnas reāli strādā mega slodzes režīmā.
redzku jau tiek piestrādāts pie metodoloģijas kā pareizi aplikt ar nodokli "pirdienu":
www.diva-portal.org/smash/get/diva2:1356875/FULLTEXT01.pdf
BTW reizēm www.diva-portal.org var atrast intresantas pētījumu publikācijas.
Ir gan mazliet smieklīgi ka igauņi mēgina šmaukties ar visādu izmešu samazināšanas statistiku. Tobiš cer uzcelt slānekļa naftas pārstrādes ražotni, kas pārkāptu uzstādītos klimata mēŗkus, bet mēgināt attīstīt CO2 "izķeršanas" tehnoloģijas, lai neitralizētu radītos izmešus vai arī "laicīgi to pasākumu aizklapēt ciet" pirms 2050 gada .
paralēli lasīju aŗi kaut kāda igauņu "ekoloha" rakstu par to kā slānekļa nafta ir šausmīgi slikta un kā alternatīvās enerģijas avoti kā vējš un saule dod lētāku enerģiju, tikai puisis kaut kā smagi piemirsa piebilts - ka tās cenas ko paķēra publikācijai ir no sērijas "labos laika apstākļos" izliktās biržas cenas, kuras tad kad ir nakts vai negaiss un stiprs vējš - uzskarien pat līdz 1000 reižu lielākas.
Te malziet cita aina tiek zīmēta -
www.baltic-course.com/eng/energy/?doc=150431
Bet kas atbilstu daļēji tam ko tu saki ir fakts ka igauņi mēģina arvien mazāk šī te visa dedzināt (BTW tā ir "vecā tehnoloģija"), kas rada lielāku piesārņojumu.
Te vēl ;)
www.baltictimes.com/estonia__minister_defends_investing_hundreds_of_millions_in_shale_oil/
news.postimees.ee/6791924/government-to-greenlight-shale-oil-pre-refinery
par depresiju es redzēju rakstus un par > 1K darbinieku pagaidu stāvokli - arī lasīju, bet nedomāju ka kāds kaut ko ir slēdzis, jo tā lētākā enerģija ko igauņi iepērk ir no Krievijas, kur visādām eko-lietām ir pilnībā uzdrist. Nedomāju ka igauņi nesaprot ko nozīmē pastāvīgi sēdēt uz "krievu adatas".
Visumā piekrītu tevis teiktajam, un to nu tiešām, lai katrs pats izspriež pēc sava braukšanas stila. Man personīgi tehniski der reklamētais eļļas maiņas intervals starp 15 un 20k ar automātisku bļāvienu.
Volx - izskatās ka google lietošana tevi ir notrulinājusi, vai arī galīgi nedomā līdz ko dari un kur skaties, kā domā no.kurienes Enerģijas ražošanas statistikā igauņiem ir shale oil iegūšanas pieaugums :
www.stat.ee/news-release-2019-104
www.energia.ee/en/tehnoloogia/avaleht
Kaut gan sorry - moš tajā linkā nav pašu pētījumu - tikai pētījumu projekti un mērķi, bez pašiem rezultātiem.
Kad būs laiks mēģināšu sameklēt atsauces uz pētījumiem, uz sitiena nav pie rokas.
O tomēr ātri atradu vienu source:
netl.doe.gov/oil-gas/natural-gas-resources
Tu vispār kārtīgi izlasīji kas ir slēgts ? Runa ir par veco tehnoloģiju izmantojušo/iem iestādījumiem.
Cita starpā kā jums patīk Igaunijas pieeja lietām kontekstā ar elektroauto atbalstu:
en.wikipedia.org/wiki/Oil_shale
en.wikipedia.org/wiki/Viru_Keemia_Grupp
Te arī igauņu tauta veiksmīgi stutē savu industriju. ;)
Jā šitos spridzinātājus un CO2 zemē pumpētājus es personīgi "aiz olām" gribētu pakārt.
Es tak nesaku ka dabasgāze uzreiz ir slikti, es jau biju ieraktījis ka pilnībā atbalstu akmeņogļu kurināšanas aizvietošanu ar dabasgāzi (tikai nodzēsu to ierakstu, jo kļūdu ātri rakstot vairāk kā sunim blusu bija).
Un tava paša linkā ir skaidri un gaiši rakstīts:
====
Research that reveals the negative side effects of natural gas hasn't studied a time period long enough to come up with a solid answer that both sides of the argument can agree with. But studies have, at least, shone a light on the need for more investigation. In the meantime, no matter what your energy source, it’s best to conserve.
====
Tāpēc saku ka pasākums nav jāatmet, bet sacerēties pārlieku ar nevajag, pie masu patēriņa var izrādīties tāpat kā ar biodīzeli - rezultāts nav cilvēci iepriecinošs, neskatoties uz visiem tiem biodīzeļa izejvielu - augu CO2 absorbēšanas bonusiem.