Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Jauns vai vecs auto?

VWfans rakstīja: Recluse

Nepiekrītu. Honda-Jazz lieliski der arī ģimenei. Pārdomātā telpas izmantošana kompaktos izmēros ir devusi šai Hondiņai neticami plašu salonu, bet bagāžas izvietošanu atvieglo izcilās salona transformācijas iespējas.

www.autoreview.ru/...

Kad tu vienreiz beigsi kaudzēm citēt citus avotus, kas der vienam cilvēkam un ģimenei tas neder citam. Tādā maz-Hondelē iesēžas viens vīrs uz 120+ kg un tas auto jau var šķist kā sprāgonis, nemaz nerunājot ja tur "iesēžas" visa ģimene + kartupeļu maiss.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

GB12 rakstīja:

Ja tu iekāpsi sūdā, tad bļausi pa visu ielu, ka esi iekāpis tajā?

Nu gan salīdzināji... Savas kļūdas atzīt, dalīties pieredzē un ieteikt citam nekāpt tajā sūdā nekāds kauns nav...

Ek, ko tu letiņam "klasiskajam" padarīsi - jams tak nebūs apmierināts kamēr kaimiņu nebūs tajā "sūdā" ar nolūku iesēdinājis, lai pēc tam varētu parēkt.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

krishus rakstīja:

Te kaut kas nelīmējas kopā.....

"i_edgars rakstīja: 400 000 km lielākā daļa tagadējo auto nav spējīgi izturēt! Tie nav vecie Merši, kur miljons bija parasta lieta. Priecājies ka 300 t km noripo, tālāk jau vai tolmets vai kapitalka! "

88k x 5gadi = 440k

88k x 7gadi= 616k

Koroče man sanāk, ka mūsdienu auto no DE pēc 3,5 gadiem iestājas zvezģec......

Safisties meistarībā te vieglāk par vieglu, principā turīgs vāciets nekad sevišķi ilgāk par garantijas laiku to dampi netur, tātad max 3 gadi ( kaut gan ja pirmais iestājas nobraukuma "jautajums" tad moš vēl brauc kādu laiku, ja autoss neprasa naudu, vai statuss cilvim ļauj braukt ar "3 g. vecu lūzni"). Tātad 3 gados DE noripojis būs teiksim 240 tkm.

Tad atbrauc dampis uz LV, mums te šķiet vidējais nobraukumus autosiem ir ap 15 tkm/gadā . Tātad varētu pieļaut ka jams pa LV vel noripos 4 gadus - principā nav pārāk slikti.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

ValdisM rakstīja:

ja dienā uz darbu brauc 400km, tad tas ir apmēram 35l degvielas -ja litrs degvielas vācijā maksā 1Ls litrā -tad degvielai vien dienā ir jānopelna 35Ls.

pareizinam šo skaitli ar 2 lai nosegtu auto amortizāciju.

Sanāk 70ls dienā sanāk uz transportu

Nu ja valsts no tā visa kaut ko dotē, tad jau laikam nav tik traki,ņemot vērā viņu algas

Kaut kas tev tur ar to matemātiku nav riktīgi, 35 l /400 km = ~9 l/100 km. Vai nu tu rēķini ka kāds mauc acis pārgriezis, vai arī mauc ar 4 litrīgu benzīn kapsētu. Man ar savu nejauno 1,6 benzīn-Avensi braucot līdz 110 km/h LV => Austrija (labi ceļi) patēriņš bija 6 l /100km līdz 130 km/h (Austrija => LV) ~ 7.5 l/100km. Zinot taupīgajiem cilvēkiem tur ir dīzeļi un daudz ekonomiskāki auto par manējo - es teiktu, ka nez vai tik daudz jamie netērē. Un savukārt tie kas tur tērē ar M5, AMG utml. - tiem tie 35 Ls /dienā ir "pusdienu dzeramnauda".

Tēma: POLICISTS NESTĀDAS PRIEKŠĀ un...

Gaišā dienas laikā radat anekdotes iz dzīves.

Ja jau par drošības jostām pienākas soda punkti, tad kas valstij pienākas par bedrīšu "uzturēšanu" ???

Mani gan pārlieku nefis nedz viens nedz otrs gadījums, bet tīri teorētiski - kādas tad ir "atmazkas" lai nedrāztu valsti visos caurumos ?!?!?

Tēma: Trakie tramvaji! :D

Bams rakstīja:

Nu principā ir pareizi. Bildē redzama ir Kalnciema iela nedaudz aiz Baložu ielas krusta. Tā lielā māja kā reizi ir uz Baložu stūra.

Aizmugurē, kur koki tagad ir Arhīvs un Slokas ielas krusts.

Bildēts laika posmā līdz no 1901 līdz 1915. gadam.

tiešām jopcik esmu Rīgas ielu "analfabēts", Lielirbes iela sākas tālāk.

Tēma: megalohatrons

www.ss.lv/...

Nez cik gadus no vietas šito auto sasit un nevar vien piebeigt

bet ja nopietni, tad šis auto jo kuro gadu (ja ne gadu desmitu) stāv un rūsē, un nez kāpēc cena nekrītas, kaut arī maz ticams ka šim aparātam vispār vairs ir kaut viena rotējošas detaļa kas nav ieķīlējusies.

Tēma: Par darba a/m izmanošanas nodokli

Gauss rakstīja: Atstāj vienu darba auto uz firmu, uzliek viņam 50 litru patēriņu, piesien pārējo tačku izdevumus un miers.

Var jau citādāk - viens šrot-auto uz firmu - pie speedo impulsu devējs un auto tik skaita km, un pārējie auto tik lej degvielu.

Tēma: Trakie tramvaji! :D

Bams rakstīja:

uupis rakstīja: Nu tad jau Slokas street

Nu jau siltāk. Bet nav.

Pateikšu, ka tramvaja tur vairs nav.

Tā ir Lielirbes iela (tā kas Vanteniekam otrā pusē) IMO un vai krusts ar Solkas vai Melnisla, vairāk šķiet ka pēdējais, bet nu VVZ.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

VWfans rakstīja:

Un kāpēc Tu domā, ka vācieši pie tiem viņu zemē esošajiem attālumiem to tik vien alkst, kā pārvietoties lielos attālumos ar auto? Ir taču arī vilcieni, lidmašīnas. Turklāt Vācijā kā valstī ar lielu darbavietu skaitu un biezu apdzīvotību ir labas iespējas atrast darbu tuvu dzīvesvietai.

Tu pabrauc pa Vāciju, Austriju, Čehiju utml. un tad pastāsti kā vācieši mīl vilcienu. Starp diviem bāņa blakusesošiem exitiem 150km/h - nav vērts spiest.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

msh rakstīja:

WALA rakstīja: Kaut gan - nu velns viņu zina - kā jau teicu - cilvēki agrāk vairāk piedomāja pie tā kā brauc - normāls cilvēks agrāk dīzeli negriezīs pāri pa 3000 apg./min. - a tagad vieglajiem visi kam nav slinkums un kad nav slinkums.

Tad jau sēne un visa vācu nācija ir nenormāli psihopāti

Tak viņiem pie vienas vietas mauc kamēr iet un kad neiet tad letiņiem kā tev tiek tas kas paliek pāri pēc tādiem vāciešiem un sēnēm. Vāciešiem pie kam tā ir priekšrocība- viņi biezā slānī paši ražo auto - tā teikt pašiem atlec labums no biežas auto maiņas + viņiem jau ari attālumi - ir starpība maukt uz 200km/h 500 km vai čunčināt uz 110 km/h.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

anonimikis rakstīja: a ko cietajiem ne? griežas ātrāk, tātad gultņi ātrāk nodilst.

gultņi cietajiem tur ļoti ilgi, t.i. neesmu vēl redzējis nevienu disku kurš būtu nobeidzies dēl gultņa, bet bad block, apmirušu elektroniku , head crash utml. - esmu gana redzējis.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

VWfans rakstīja: Bet kaa tad es ar savu Merivu 1,3 CDTI lai iisti braucu - dazhi saka, ka, lai neaizseereetu DPF kveepu filtrs, vajagot riktiigi mochiit, bet Tu te staasti, ka nevajag griezt motoru lielos apgriezienos??? Nobraukums tagad 122839 km.

Khmm, nu ja saka ka tā vajag darīt - tad nu dari ar tā - neesmu ar dīzeļiem (izņemot 124 Mersi) nekad braucis, līdz ar ko kā uzvedas visādi filtri un citas kuiņas pie dažādiem ekspluatācjas režīmiem - nebūšu kompetenc spriest, bet ņemot vērā ka dīzeļu "spēks" ir griezes momentā pie zemiem apgriezieniem es necenstos jamos griezt līdz "atdurei". CIk tālu ir vērts griezt - stipri atšķirīgi, vecajiem bezturbo dīzeļiem - jau 2500 nebija sevišķas jēgas griezt. Ar turbīnām šķiet ka bija mazliet pastiepts tas efektīvais griezes momenta apgriezienu diapazons.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

VWfans rakstīja:

Bet, ja skatās šādi, tad dīzeļiem ir garāks mūžs paredzams. Manai Merivai, kaut arī motors neliels, pie 90 km/h ir 2300 apgriezieni, bet 90.gadu Volkswagen-Pasātam vai Vento ar lielāku 1,8 litru benzīna motoru ir jau 2700 apgriezieni. Turklāt drusku lielākiem dīzeļiem ar 6.pārnesumu pie 90 km/h ir zem 2000 apgriezienu. Tā lieliskajai Ford-Kuga 2,0 TDCi, kuru testēju Jelgavā trekno gadu norietā, bija tikai 1800 apgriezieni.

Kā Jums šķiet, vai šis Ford-Focus ir jauks?

www.labsauto.lv/...

Dīzelim 2300 apg./min. patiesībā ir padaudz (parasti līdz kaut kur 2500 apg./min. dīzelim ir labākais griezes moments).

Un lielākā daļa dīzeļu tagad jau ir ar turbo - tur atkal citas problēmas rodas kādēļ var rasties vairāk vai mazāk "mīts" par mazo resursu, lai gan protams mazs dīzelis pie visas mūsdienu dzīšanās pēc ekoloģijas, mazāka svara utml. - tas "bleķa" klucis var arī neturēt iglaicīgi tās slodzes kas ir dīzeļos. Kaut gan - nu velns viņu zina - kā jau teicu - cilvēki agrāk vairāk piedomāja pie tā kā brauc - normāls cilvēks agrāk dīzeli negriezīs pāri pa 3000 apg./min. - a tagad vieglajiem visi kam nav slinkums un kad nav slinkums.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

msh rakstīja: WALA, ko tu pīpē, kāds mašīnas motora litrāžai sakars ar motora resursu?

Kaut kas tāds ir spēkā vienīgi uz močiem, kur litrīgu moci var lēni griezt lai brauktu pa šoseju, un var ātri griezt, lai lidotu, kamēr 125 kubus nav izvēles, bet jāgriež, lai pabrauktu pa šoseju

Tiešs sakars, bet ne gluži ar "motora resursu"kā tādu- kā to esi ieņēmis galvā, ir tieši tāda pat situācija kā tu aprakstīji par močiem.

Majaudīgākam motoram bieži vien ir īsāka kārba - tā paša ātruma uzturēšanai (teiksim 110 km/h) kāds 3 litru dzinējs griežas ar ~ 1500 -2000 apg./min., 1,6 coyots - 3000 apg./min., 1,6 škoda ja atmiņa neviļ bija 3500 (mazjaudīgāks motors) utt.

Tad nu lūk braucot teiksim lielāko dzīves daļu ar līdzīgu vidējo ātrumu - 3 litrīga dzinēja virzuļi būs nostaigājuši 1,5 līdz 2 reizes īsāku ceļu "turp-atpakaļ" nekā 1,6 coyotam pie tā paša odometra rādijuma !!!

Lietotāja vulgaris acīs tas būš coyotam - "pļec gribēju zirnekļus izdzīt, bet mans motors nosprāga pēc 300'000 km, kamēr Ford V6 3.0 īpašnieks -a man pie 600'000 km tā kā moš taisīt kapitālo, ai nu labi pofig - novilks līdz ļimonam un tad domās.

Bet nu kā jau teicu - mūsdienās ir maz cilvēku kas uztur kārtīgi mašīnas, lielākā daļa tikai mauc, un uztur serviss, a ja serviss p...., tad mašīnai nav resursa neatkarīgi no litrāžas, kaut vienalga lielākam motoram ir labāka varbūtība izdzīvot.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

i_edgars rakstīja: 400 000 km lielākā daļa tagadējo auto nav spējīgi izturēt! Tie nav vecie Merši, kur miljons bija parasta lieta. Priecājies ka 300 t km noripo, tālāk jau vai tolmets vai kapitalka!

Atkal jau tukša diršana ! Agrāk viens auto daudz ilgāk uzturējās viena īpašnieka rokās, lukusa auto bija daudz vienkāršāki apkalpošanā utml. Tauta arī saudzīgāk izturējās pret saviem drapakiem. Tagad tik daudz nejēgu apkalpo autosus, ka daļa auto mirst priekšlaicīgi cilvēku kļūdas dēļ. Ja pajautāsi kaut vai tem pašiem meršu vai omegu taksistiem Rīgā - būsi pārsteigts !!!

Protams teiksim 1,3 litru motoram nevar īsti gribēt 400'000 nobraukumu izņemot pie ļoti saudzīgiem ekspluatācijas apstākļiem, bet visam kas virs 2 litri - 400K pie normālas ekspluatācijas nav problēma.

Jā protams ir dzineji kas ir kaprīzāki pret pārkaršanu utml. - bet tad atkal - tā tad vais nav normāļa ekspluatācija - tad īpašnieks ir nolaidis lažu un pats "samazinājis" ekspluatācijas ilgumu.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

i_edgars rakstīja: Lai salīdzinātu dzinējus, Vankeļa motora tilpums ir jāreizina ar 3! Visiem dzinējiem eksistē savs salīdzināšanas koefiecients.

1,3 X 3 = 3,9 L, tad 270 zirgi nemaz nav liels cipars.

Safisies ?!?!? Kāds sakars tam koeficientam ar jaudas radītājiem reālā dzīvē - tas reizinātājs tiek piemērots sacīkšu auto lai vienādotu iespējas.

Tas ir gluži tāpat kā dažādu piedziņu auto šosejas sacīkstēs ir dažādi min. masas ierobežojumi. Ir skaidrs ka Audi quattro, Subaru AWD, Toyota Celica GT4, Mitsu Evo utml. vienā setā šosejā saliktu jebkuru citu auto pie vienādas masas un jaudas, un jo sliktāka saķere ar asfaltu - jo izteiktāk redzamas awd priekšrocības.

UN te ir tieši tas pats - Vankelim/Rotordzinējam ir daudz mazāk kustīgu detaļu, tas rada daudz mazāku iekšēju pretestību pats sev utml. - tas ir principā daudz efektīvāks dzinējs, tikai tam ir citas nepatīkamas nianses, bet ja iekšdedzes dzinēji vēl kādu laiku noturēsies - iespējams ka lielāku daļu problēmu tiks pieņemami atrisinātas.

Tēma: Par un ap Ford (USA) Ranger (1999)

Paldies Yetti - tiešām noderīgi linki.

Tēma: POLICISTS NESTĀDAS PRIEKŠĀ un...

principā jautājums ir par laiku kad tevi paņēma priekšā un va tavam auto ir tumšie stikli, ja paņēma vakarā, vai ja tev ir tumšie stikli - nofočē un aiz aizstiepies "pārsūdzēt" lēmumu. Ja ir tumšs, vai aptumšoti logi - gribēdams neviens neko neieraudzīs, jo īpaši no aizmugures, pat ja arī -pasažieris nebūtu piesprādzējies.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

rudens68 rakstīja: Tas RX8 kautkā tomār neguva lietotāju atbalstu , kad parādījās jaunā izpildījumā viens otrs paredzēja rotorniekiem otru elpu ..... varbūt visas eko normas šo nokāva ?

Maz ticams ka eko normas, vienkārši nav "pačotīgi" braukt ar Japāņu "šujmašīnu" kurai 1,3 litri. Psiholoģiskas dabas problēmas.

Nissan Z sērija ar savu "cienījamo" litrāžu redz pārdodas ka prieks.

Tēma: Jauns vai vecs auto?

Gauss rakstīja:

rudens68 rakstīja: Vai kāds ir braucis ar mazdas RX 8 rotornieku ?

Ūdensmetējs tāpat pārspēj jebkuru iekšdedzes un elektromotoru.

2 sekundes līdz 100-tam un 8g paātrinājums.

Maz ticams ka elektromotoru pārspēsi, tikai reālos apstākļos uz ceļa visu to labumu grūti izlikt !!!

Tēma: Jauns vai vecs auto?

Mja un savukārt no Avenša iekāpjot tagadējā Yaris padomāju - ne X sev - šeit arī pietiek vietas kājam nosēžoties "pašam aiz sevis" !!! Te tev nu bija "zapars" ar "maz vietas".

Tēma: Par un ap Ford (USA) Ranger (1999)

STALINS rakstīja: Pirksti līki, neizdodas tiešu saiti ielikt, pkp.lv kreisajā pusē sadaļa motoreļlas, tur tālāk atradīsi

Paldies - atrasts

Tēma: Par un ap Ford (USA) Ranger (1999)

No citas puses - daudzviet raksta ka Dexron III/Mercon pievienojot speciālas piedevas iegūst Mercon V - intersanti !!!

Tēma: Par un ap Ford (USA) Ranger (1999)

Drusku reanimēšu šo tēmu - esmu ticis cauri apskatēm un visiem citiem jebatorijiem ar šo auto - 2 x nacāssūtīt daļas no ASV, jo redz ar pirmo vietējais "TUV" nevar atrast visas piekares vainas. Grrrr !

Patīkamais protams ir tas ka no ebay sūtītas daļas ( pat izdevās uzminēt pareizās) maksā "svietsmaizi" - visi "plauktu" šarnīri kopā ~ 48 Ls ar visu sūtīšanu, sūtīšana pie kam sastāda apmēram 33 Ls + muita + PVN.

Un tagad atkal nepatīkamais kā jau Crankshaft teica tad šim ir paraxtīts Mercon V, nevarētu teikt ka LV jamais apkārt mētājas. Šur un tur internetā ir manīts par piedevām kas parasto Dexron II vai Mercon paceļ līdz vajdzīgajam līmenim.

Tad nu atklāts ir jautājums vai Dexron III (GM) = Mercon V (Ford) ??? Pāris vietās manīju kaut ko tādu pieminam, bet gribētu dzirdēt kādu zinātāju !!!

Lasītākie raksti

Jaunie raksti