kliks rakstīja:
Šos attālumus mēra no/līdz pilsētu galvenajām pasta ēkām. Rīgā vēsturiski šis nulles punkts ir 13. janvāra un Kungu ielas stūrī drusku uz Daugavas pusi - balts betona mietiņš atsprausts augšā uz dzelzceļa uzbēruma. Ja labi paskatās, tad pat var redzēt. Šobrīd gan zem sniega.
Tu to pārliecinoši zini ka tas ir TAS stabiņš, jo galvenā pasta ēka labu laiku skaitījās Brīvības ielā pavisam tuvu Brīvības piemineklim !!!
Bet tā protams ir diezgan labi saprotams ka tieši pastam šī attālumu mērīšana/zināšana bija vissvarīgākā.
rudens68 rakstīja: Mjā................. ar rav4 nemaz daudz nevajag lai noraktos ...biku skumji ....
KO ta RAVs ar tikpat "slims" kā Hondas CiRVis - lēna domāšana pārnesot spēku uz citiem ratiem ?!?!? Jeb nelaime ka lai pārnestu spēku izmanto ratu bremzēšanu ?!?!?
Eye rakstīja:
Par palidzibu pateica niknu "Spasibo!", un sniegu raka blakus auto priekšgalam.
Acīmredzot biji nelūgtais viesis, un palīdzība tika gaidīta no kāda cita "bruņinieka". 
Eye rakstīja: ... Toties pēc katra mēģinājuma pabraukt uz priekšu kāpa ārā un ar sniega lāpstu paraka sniegu BLAKUS savam auto. kaut ko tādu redzēju pirmo reizi....
Pats kā tāda "blondīne" - tas taču lai viņa varētu izkāpt un paskatīties cik tālu tikusi nesasmērējot zābaciņus, nu vai kas nu viņai tur kājās, tas viens un otrs - viņa taču negribēja izbraukt pati - viņa gaidīja palīdzību !!! 


Crankshaft rakstīja:
------------------------
Zobrati jau ir sazobē visu laiku (es domāju pārnesumus "uz priekšu"), izņemot atpakaļgaitu, bet arī ne vienmēr.
Tas, ko rīvē, ir sinhronizatora un pārslēgšanas "muftas"
berzes virsmas un, ja slēdz ar spēku, tad jau "zobi" , ar kuriem savienojas zobrati ar "muftām" ...
Gribēju jau rakstīt -WTF, bet tad sapratu kur pats esmu nolažojis. Danke par korekciju.
Tām "muftām" nav kaut kādi jēdzīgāki nosaukumi, tipa primārās un sekundārās vārpstas, jeb šamējie nosaukumi no "citurienes" nāk ?
Neslēgšanās ātrumos patiešām biežāk ir pievada ( troses, vai kas cits) no ātrumkloķa līdz kārbai vaina, nu vai arī kādas bukses ("slīdgultņa") to pašu trošu galos vaina.
Savukārt par to ātrumu likšanu - nu tur velns tevi sapratīsi, izklausās pēc tā ka vienkārši pats lauz to auto !!! JO nu nenobremzējot vai neuzgāzējot un metot zemākā pārnesumā tev tur pamatīga nesaderība zobratu griešanās ātrumā, ko mēģina kompensēt sinhronizatori, bet tie nav visu varoši, un līdz ar to tu faktiski "piespiedu" kārtā rīvē zobratus savā starpā kamēr jamie ieiet sazobē.
Par "idiotiem" kādu apsaukāt, kas apledojuma laikā brauc 2-tik prātīgi, kaut kā "neceļas roka". Gan riepas katram savādākas, gan vajadzības, gan ceļa apstākļi nav prognozējami ( ir pašam gadījies normāli "vilkt" pa Pleskavas "štrasi" līdz priekšā kaut kāda avārija, apstājos un secināju ka ne vairs no vietas iesākt pret kalnu varu ne ar kājām pa to segumu normāli paiet). Tā kā mājās šādā gadījumā labāk pasēdēt vispār jebkuram kuram ir iespējams savus braucienus atlikt. Tad nebūs iAuto jāraksta visāda kuiņa !!!!
P.S. bieži vien ir labāk nonāk galā 20 min vēlāk, nekā tur nenonākt vispār vai uz evakuatora.
rudens68 rakstīja:
Par tiem nejēgām Tu drusku šauj pār strīpu . Padomlaikos daudz ko sauca tautā savādāk kā oficiāli . To pašu 1-o žiguli , tauta iekš RUS vēljoprojām sauc par KAPEIKA
Cik Tev gadi ?
Cik gadus vajag ??? bišk pāri 30-tiem.
Es kādreiz ļoti daudz krievu izdevumus lasīju par un ap auto un tehniku, un godīgi sakot nekad neesmu nevienu sev apkārt dzirdējis VAZ 2102 saucam par pikapu ...
Seene rakstīja:
Tapēc ka arī grāvi atrast ir jāmāk. Diemžēl sanāca to izdarīt vīkendā - par vēlu sapratu, ka priekšābraucošais uz ceļa ir fanveidīgais - ledus uz ceļa bija pārāk lielisks, lai nodzēstu ātrumu starpību. Attiecīgi apzināti iemetu auto ceļmalas kupenā. Kā rezultātā viss beidzās ar ~15min. aizkavēšanos, jaunu numura rāmīti un nedaudz atplēstu bampera stūri.
Bet nu komkrēti par šo avāriju... Ja autors nav piepušķojis rakstīto par riepām, tad bez komentāriem. Pieteik jau ar tiem, kas uzliek labas riepas un domā, ka tās visu atrisinās.
Nu ja tas nebija kāds kas no sānceļa izlīda tev priekšā, gribas pajautāt - tu ko pie stūres dari, vai ar kādu ātrumu braucam ?!?!?
Bet vot tos kas jeļi velkas izlīduši tev priekšā no sānceļa kur drīkst vilkt ar 90, tos gan vajag slānīt, pats bišku strjomu parāvu uz vienu tādu, bet nekas - nobremzēju.
Bams rakstīja:
Kā tad nē? Bija parasts Žigulis un bija pikaps. Bija tokš arī Иж Комби jeb Иж-2125 uz 412 Moskābeļa bāzes.
Aizmugurē tā arī bija raxtīc -Kombi.
ru.wikipedia.org/...
Un Žiguļi ВАЗ-2102 un ВАЗ-2104 kā tagad atceros vecfāterim tehpasē bija ieraksts ВАЗ-2102 Пикап. No tā arī tautā tas iegājās. Bet Ņiva bija Ņiva bez kādiem tur pikapiem.
Tos ko tu nosauci par pikapiem patiesībā arī sauc par universāļiem, kombi vai station vagoniem atkarībā no kuras pasaules daļas tu nāc, bet par pikapiem tos sauca hmm, kā lai pieklājīgāk pasaka ... nejēgas.
Vēl par hetčbekiem ("lūk-pakaļām") būtu pieņemami tos unversāļus saukt, bet ne jau par pikapiem.
rudens68 rakstīja:
EZ rakstīja: kaads ir max originalais pickup`s LADAi?
Ar lenkja sliippashiinu nogriezta aizmugures jumta dalja, tas nav originals.
Šķiet toreiz unversāļus sauca par pikapiem .
Kas nu nebija tas nu nebija !!! Par pikapiem universāļus un kombijus apsaukā jorporjām tie kam nav nekādas sajēgas par virsbūvju tipiem.
P.S. liela daļa nosaukumu jau sen ir aizmirsušies, tāpat kā daudzi nosaukumi tiek lietoti absolūti ne pa tēmu, bet orģinālā tie lielākoties nākuši no karietēm, un ja nekļūdos tad tieši no franču valodas.
EZ rakstīja: kaads ir max originalais pickup`s LADAi?
Ar lenkja sliippashiinu nogriezta aizmugures jumta dalja, tas nav originals.
Vispār ir Ladai "pikups", tikai baidots ka tas nav retro auto !!! IŽam gan bija kabluks kuram šķiet būdu varēja noskrūvēt.
smaidiigais rakstīja:
viens ar smalku niķelētu ūnikumu bij iebraucis mežā pēc eglītes... Noracies, nabags, viss nosvīdis nēmās, un bolīja vien acis kad es štūrēju šim garām ar savu visparastāko ...žiguli gaišzilā krāsā... tiesa, biju uzmaucis ķēdes uz pakaļratiem, un tēloju buldozeru. Apstājos, pateicu, ka palīdzēt nevaru, un, ar egli bažāgniekā aros tālāk... Saprotu, ka stulbi, bet kaut kāds savāds gandarījums dvēselē
Jopcik šito skatu gribētu redzēt 


Dark_Side rakstīja:
tu par palīdzēšanu radiniekiem ņem naudu??? graudu??? FUI!
Graudu jā, naudu nē.
Pats fui !
Nav jau obligāti "jāubago" sievasmātes, var jau arī normāli piebraukt palīdzēt dažādos darbos, un tad saņemt "darba samaksu" graudā. Es arī tieši tāpat rīkojos, tiesa gan audzēju kopā ar senčiem arī pie savas lauku mājas, tikai mazākā apjomā kā sievas senči ( jamiem nopietnāka saimniecība, mums tik piemājas dārzs)
Kanibaals rakstīja:
scope rakstīja:
Tajā pašā laikā ir CSN punkts nr. 86, kas nosaka, ka autovadītāji paši nosaka joslu skaitu...
Ne jau gadījumos, ka pa vidu ir strīpa, kas atdala braukšanas plūsmas. Ja būtu divas joslas, būtu dubultā nepārtrauktā. Šis jau n reizes izrunāts.
Ceļu apzīmējumu neesamība nenorāda uz kaut kādu konkrētu joslu sadalījumu !!! CSN vismaz kadreiz bija punkts par to ka braukšanas joslu skaitu nosaka autovadītāji paši ( ja vien ar attiecīgām zīmēm, ceļu apzīmējumiem nav norādīts savādāk). Šajā gadījumā par Valdemāreni nav norādīts ka tur būtu tikai 2 joslas, jā pēc LVS tā sanāk, bet pēc CSN autovadītājiem nekas neliedz veidot 4 !!!
scope rakstīja:
Formāli tā sanāk, jo Valdemāra ielas platums pēc LVS nepieļauj 2 joslas katrā virzienā. Un, ja Tu, braucot pa savu 1. joslu, apbrauksi kādu aku un tajā brīdī noskrāpēsi sānus gan savam, gan citam auto, Tu noteikti pastāvēsi uz to, ka tur ir 1 josla katrā virzienā un joslas ietvaros drīksti manevrēt pēc nepieciešamības.
Tajā pašā laikā ir CSN punkts nr. 86, kas nosaka, ka autovadītāji paši nosaka joslu skaitu...
LVS ceļu būves standarts nav saistošs autovadītājiem, bet CSN ir , līdz ar ko ja tur vairāki vadītāji koleģiāli saprot ka ir 4 "joslas", tad viss notiek ir 4 joslas.
Ņemot vērā kā tur ir uzzīmētas joslas - tad nu es teiktu ka Deksteram nekādi nav taisnība !!! Bet nu ņemot vērā ka es tur reti braucu, varbūt arī ka kaut ko nepareizi atceros.
P.S. Un nav svarīgi kā būtu jābūt - ir tā kā ir un sanāķ ka tieši pa labo braucošajiem ir jāpārkārtojas, un ar to viss ir izteikts ...
Seene rakstīja:
Kā sakausi to, ka uz slapja bruģa tieši ar radzēm nonesīsi to gājēju, ko lameļu riepas varētu izglābt?
Uhh, diezgan liela daļa cilvēku uzskata ka pašas krutākās riepas spēj visu, un tad pilnīgi pouhjā min kā dulli. NU nav tas "krutākās" riepas visiem vajadzīgas, un man personīgi šipenes ļoti patīk, jo praktiski uz visiem segumiem tās uzvedas ļoti līdzīgi ( neredzu nekādu problēmu ar slapju bruģi). Un pārējais ir tikai smadzeņu un "roku" jautājums.
Pirmais rakstīja:
pilnīgas auzas
VC gadījumā ir pilnīgi vienalga motors griež vai negriež.... ja ir apgriezienu atšķirība, tad VC sabloķējas...
torsen gadījumā ja motors negriež, tad torsens nekad nesabloķējas
tā nu tas ir - pieņem kā faktu
un tieši šitas efekts ir audī izteikti jūtams gāzes atmešanas brīdī.... tāpēc audī ar torsenu ir jābremzē ar nospiestu gāzi...
Nesapratu uz ko tu liec uzsvaru uz to ka es nezinu kā Torsens darbojas vai VC ?!?!
Pirmais rakstīja:
WALA rakstīja: bet reāli autosos es vēl neesmu redzējis tādu implementāciju kur VC kā starpasnieks saslēgtos ar jūtamu aizturi.
aizbrauc pie Yonāsa uz auci un paprasi lei iedod paskatīties
Kas ta Yonāsam ir par aparātu kurā ir VC un kurš tizli uzvedas ??? Kaut kas VW-Audi ražojumiem ???
Conqueror rakstīja: riteņus iesaku balansēt!
ja to nedara, tad sāk pastiprināti bojāties gultņi arī...
lētāk ir nobalansēt lieku reizi, nekā pec kāda laika tērēt naudu riteņu gultņu nomaiņai...
Būsi pārsteigts bet lielākajai daļa autovadītāju lētāk būs nomainīt gultni 1x250'000 vai pat vairāk km !!!
Slinkais rakstīja: visco vajag izspoleshanu lai saslegtos abi tilti. a tikko ir izslideshana, tad jutami mazinaas vadamiiba, kas nav forshi tiiri kupenaam visco ir labaaks, jo iebkuraa gadijumaa grieziisies viens rats paklajaa un viens priekshaa. kameer torsenam var dabuut variantu kad griezhas tikai viens rats, un nekur nebraucam bet tik un taa, torsis ir mana izveele
Jā torsenam nav ne vaines, bet ja tu paņem teiksim Subaru AWD vai Celicu 4x4 - tu toč nesajutīsi atsķrību starp torsenu un šāmējo VC implementāciju. Šitiem tipa nospieda gāzi grīdā un sāc "vākt pakaļu", tas nav tā ka nospiedi gazi grīdā paspēji pateikt "bļ€d" un tikai tad jams saslēdzās.
P.S. protams atiecībā uz VC tehnoloģiju gan Pirmajam ir taisnība, pēc definīcijas VC saslēdzas tikai pēc izbuksēšanas, bet reāli autosos es vēl neesmu redzējis tādu implementāciju kur VC kā starpasnieks saslēgtos ar jūtamu aizturi. Haldexim gan es šādus pirgorus esmu redzjeis, bet saprotu ka pēdējā paaudzē jamam ari ir novērsti visi iedzimtie defekti.