Pirmais rakstīja:
nu gan tu ietirzi
ja torsens ir "pilna laika" pilnpiedziņas sistēmām (piemēram hammers ar 3 torseniem vai audī b4 ar centru), tad tas ko tu sauc par VC pārsvarā gadījumu ir sistēmām, kur otra ass tikai pieslēdzas.... (piemēram centa ranault kango tas sajūgs pieslēdz pakaļu)
protams, ka eksistē pilnpiedziņas sistēmas, kas ir "pilna laika" un kur tas sajūgs "nobloķē" difu (piemēram dsm eclipse)
Tas par ko pats tikko "ietirzi" ir Haldex tipa difs, tas par ko es runāju ir Viscous Coupling, kuru pārsvarā atradīsi tikai kā centra/strapasu difu ( jā ja tadu iebāž pakaļējā asi, šķiet ka man tāds ir Rangerim pakļā - tad gan var izjust strapību - viens rats piesldzas ar mērenu aizturi !!!). Un tā kā tādiem dampjiem kā Subariem AWD un Toyotām AWD parasti ir nelielas asu griezšanās atsķirības, tad faktiski jamie sabloķējas momentāni ( tu toč nesajutīsi atšķirību starp torsenu un šitādu starpasu VC difu).
Te jau vis atkarīgs kādu rezultātu vēlas sasniegt.
Ja vajag kūpošus riteņus, tad lētākais ir uzlikt mazāka izmēra riepas nekā standartā utt.
A motoram nefig traucēt strādāt !!!
Slinkais rakstīja:
visadi visco ir tiiri izbraushanai. smukam driftam un droshiibaj tomeer torsenam konkurentu nav
Vienīgā atšķirība šiem difiem ir konstruktīvi, dabā tu nemaz to nesajutīsi, precīzāk apmēram 99% cilvēku vispār atšķirību nesajutīs. Tad kad VC ir kā centra difs - tad mazliet ir nianses atmetoties un tur tiešām vidējam statiskajam autovadītājam drošāks būs torsens. Taču tos auto kuriem ir torsens vēl krietni nāksies pameklēt 
Kanibaals rakstīja: >
...
Un? domā autobusus kāds apaus ar radžu vai ziemas riepām?
ZIemeļvalstīs apaus ne tik ar to vien, ja vajadzēs, tur uz pasažieru drošību neviens neekonomēs !!!
Slinkais rakstīja: nemaz nezinaaju ka mazdas bulkai arii iespeejama puilnpiedzinja.. gan jau tik visco sajuugs, vai kas tur?
Visko sajūgs lai arī ir mazliet īpatnējs, bet šāda ziemā strādā vienkārši ideāli, un tikai modernais Haldexis spēj tam līdzināties !!! Tikai portams ar tadu auto na ko "raustīt čuru" ir tikai "jāmin" - ar prātu protams, bet jāmin.
NEW rakstīja: kādam nevajag Celicas riteņu skrūvju komplektu? gan jau ka der arī citām toyotām.
Atradu maisiņu, ārā mest žēl. varu samainīt pret maisiņu piparkūku
Ir kāda nojausma no kādas Celicas un vai orģinālās vai aftermarkets ???
Nebūs gluži remontējot, bet šodien galīgi safisos "meistarībā". Vakardien atbrauc pavēlu no Stendes kur manam Fordam izgatavoja motora pārsegu no stiklašķiedras. Īsti nebiju ievērojis kā tam Fordam īsti parādas tas kad degviela ir uz "rezerves". Pie kam nesen aºī bāķu ņemu nost un līmēju - moš ko savādāk saliku atpakaļ. NU tad nepielēju arī šorīt degvielu, un "metos" šôdienas korķos iekšā. NU tad ilge nebija jāgaida kad degviela beidzās, nu labi ka tas bija pie Uzvaras monumenta visai nesāpīgā vietā - kanniņa zobos (biju no JDM Celicas iemetis - "just in case") un uz DINAZ.
Pielēju tos 5 litrus - viss kedās, bet nu pļac kurš lika izdomāt iedarbināt, aizvērt durvis un iet notīrīt stiklu. Loģiski ka šitam verķim durvis aizcirtās ... NU tad tēloju faķīru un izklaidēju rindās stāvošo publiku ar savām izdarībām.
P.S. reizēm jopcik ir labi kad mašīnā stāv visādi krāmi !!! Karoč dabūju pēc zināmas stīvēšanās pa aizmugures vēdlodziņu to auto vaļā.
Ne nu šodien ar savu RWD Fordu un XZ cik vecām M+S - diezgan intrsanti bija iesākt braukt, bet visu izbraucu, arī kupenas, arī paugurus. Bet kad braucu mājup gan noķēru nepatīkamu momentu - nevarēju nogriezties uz vajadzīgo ceļa galu Mārupē - slīdēja kā smērēts - nācās nogriezties nākamajā krustojumā. 
Un stūres pārbūve, bija viena no vienkāršākajām pārbūvēm, bet nu man tikai tagad slinkums rakties papīros kā tur precīzi bija.
Ieskatam kas un kā ar stūres pāmešanu vari te palasīties:
celicaclub.lv/...
Tur protams ir daudz lietu kas tevi neskar, bet gan jau pats tiksi skaidrībā. Ja interesē koordinātes tam leitim kas profesionāli ar to ņemas, uzsit PM, mēģināšu dabūt. Protams ir arī LV puiši kas to ir darījuši arī bez \"ugunssienas\" pārmetināšānas ( dažiem auto to var diezgan nesāpīgi izdarīt). Domāju par džipakiem smadīgais var vairāk par mani pastāstīt. 
brmbrmm rakstīja:
Nemaz ne tā - Likuma priekšā velosipēda vadītājs arī tāds pat transportlīdzekļa vadītājs ir kā auto u.c. transportlīdzekļu vadītāji. Šis APK punkts attiecas vispārīgi uz "transportlīdzekļa vadīšanu", neizdalot kādas apakškategorijas.
Rīcības plāns sekojošs - stādinām velosipēdistu, prasam personību aplicinošu dokumentu (pasi/vadītāja apliecību), piestādam sodu. Ja nav dokumenta - nododam brigādei, kas šamo transportē uz iecirkni "personības noskaidrošanai", tālāk soda izrakstīšanai. Vajadzēs vairākas Lielās Bertas!
Palasi vien APK, mēs te jau kaut kad šito muļļājām - es ar biju pārsteigts, ka lisapēdistam praktiski nekādi sodi nav paredzēti pēc APK !!!
uge rakstīja: Pirms četriem gadiem braucu ar jaunu Toyota Avensis, darba auto. Vienas ziemas laikā saskrāpēju priekšējo stiklu. Nu diezgan stipri.
Tajā ziemā ar to pašu birsti tīriju stiklu Chryslerim Voyagerim, lai sieva uz darbu tiek. Ar Voyageri vēl joprojām braukāju. Švīku viņam nav.
Vai tad ir iespējams mīkstu un cietu stiklu izgatavot?
Vispār par mīkstajiem stikliem - man ar kaut kā par šo ir tāda klusa aizdoma, jo nu Avensim (1998 gada) arī ir nejēdzīgas švīkas no logu tīrītājiem, neesmu nevienam citam auto saskāries ar šādu "joku", pat daudz vecākai Celicai.
Pašam nav, bet ģimenes draugiem ir Mazda 3 ( iepriekš Mazda 323F, abas no salona jaunas) - auto viss ir OK, izņemot problēmas ar krāsu - tai pa garantiju jau 2x ir bijis jaapstrādā un jākrāso virsbūves daļas. Kurš gads tieši nepateikšu, bet gadi 3 tam auto būs toč.
Sorry tomēr muldu zaļais nav vara oksīds, vara oksīds ir melnas krāsas. Tas "zaļais" ir vara savienojums ar skābi t.i. laikam sanāk CuSO4 (vara sulfāts) .
msh rakstīja:
Kanibaals rakstīja: Zaļais - norūsējuši kontakti.
Varš nerūsē!
Ja cienītais mazliet pakustinātu savas smadzenes tad saprastu ka rūsēšana ir dzelzs oksidēšanās, un "zaļais" ir vara oksidēšanās. Tā ka lai arī vārdu rūsē nelieto attiecībā uz citiem metāliem kā tikai dzelzi, šis izteikums nav aplams pēc savas būtības !!!
msh rakstīja: P.P.N. Nerunāju par tavu avensi, bet gan par pieminētajām karīnām - ir tomēr kaut kad nejauši gadījies uzmest aci, cik tā ir tizla mašīna. Jautrākais ka šī iepazīšanās ar 1997. gada karīnu bija tieši boša ģeņģera dēļ
Nez kas tur tik tizls ?!?!? Ja to auto ražošanu nebūtu uzticējuši britiem tad ar vēlāku gadu Carinām arī nebūtu elektronikas probzu.
Bet par salonu un izskatu es teiktu ka Toyota ar to auto apdzina daudzus ražotājus par saviem gadiem 5. Salons stipri plašāks kā to gadu audi, pat 100/A6 nespēj salona ietilpības ziņā līdzināties. Bagažnieks arī daudz pārdomātāks pat sedana gadījumā - ļoti daudz var ielikt - varbūt 100/A6 var līdzināties, bet man šķiet ka tiem ar bija probzas - sēdekļi nebija nolaižami utml. Protams luksusa koyotā bija mazāk, bet neba tas mani kādreiz ir satraucis.
P.S. Bet Avensis 1998-2002 ir viens no "mīļākajiem" dizainiem. Vēl man patīk MB G -Wagen, LC 80, Celica ST185 un ST205, Honda Accord divas iepriekšpēdējās paaudzes utml. Jā tie auto ir stilistiski dažādi, bet uzskatu ka tie ir vieni no harmoniskāk veidotajiem dizainiem. Ak jā vēl jaunie MB, un USA Ford F-series pickupi kas man stilistiski patīk.
Patreiz man tie 100 Ls nozīmē gan kaut ko, jo nu esmu iesipies ar NĪ kredītu, bet ja tā nebūtu tad 100 Ls /gadā neko daudz neizmainītu. Pastrādāšu un "palietošu" jaunos likumus tad arī redzēsim kur tas viss noved, varbūt būs jāpārdod nost savs autoparks un jāpāriet uz veļuku.
Robchix - neesi bišku smieklīgs pārdesmit latu dēļ sākt pinkšķēt ?!?!?
Yetti rakstīja:
Sretsked rakstīja: To gan nesaprotu,kas jums tās par mašīnām,kurām NO IEKŠPUSES aizsalst ?? Kaut kas ar salona ventilāciju droši vien sajājies.
es ar par to...
Moš vienkārši aizdrists filtrs jānomaina, no pie galīgas nabadzības jāizsūc. Vēl dažiem ir mode pamest autosus zem kokiem un tad ie zināma vecuma tur visa tā ventilācijas gaisa padeve ir aizdrista ar "biomasu" - arī palīdz ja iztīra. Dažiem auto gan konstruktīvi tur ir sakarīgāki risinājumi un sū tur netiek.
MSH - gudri drist nav malku cirst !!!
Ja tev būtu kaut mazākā sajēga par kvalitatīviem auto, tad nedristu tik šķidri !!! Gan jau kādreiz sapelnīsi kaut kam vairāk par vecu leišu audi ( nu va kas tev tur bija).
Par stikliem:
nezinu kas jums tur par probzām lietus laikā utml. Vienīgie apstākļi kad man švīkas uz stikla traucē ir kad sausā laikā saule ir zemu virs horizonta - tad švīkas čakarē redzamību. Pārējā laikā absolūti netraucē.
Principā ir visādi neslikti "nano" aerosoli kurus pārklājot stiklu vismaz lietus notek pats utml. moš ir arī kas incants ziemai. ŠĶiet par WESS kaut kādu figņu piedāvāja uzklāt. UN TurtleVax man radiniks pats bija uzklajis - arī tīri feini notek viss izņemot no auto riteņiem paceltās sīkās piles, kuru masa un lielums ir par mazu lai tās dotos jebkurā virzienā pa stiklu.
Par gumiju silikonu - lietoju kaut kādu pirmo kas trāpījās pa rokai, apmēram tāds kā kurpju spodrināmie -pudelīte ar švammi galā - es vienā pusē durvis ar jamo apstrādāju un otrā ne, līdz savi -15 šitas ir OK, pie lielākiem mīnusiem ir bail, ka arī šito smāķi nepierauj, tādēļ ne visu smērēju.
P.S. bet ne jau logutīrītāji ir tie kas ir primāri vainīgi - tās ir smiltis un akmentiņi, kuru graudiņi bieži vien ir tiešām cietāki par stiklu un var to ieskrāpēt !!!
Tev tas auto kāds mega retums kuram nevar stiklus dabūt, stikli izcili "mīksti" vai kas par nelaimi. Nekas tam tavam stiklam nenotiks, jo stikla cietība ir lielāka par lielu daļu metālu, tā kā lai reāli pamanāmi saskrāpētu krietni nāksies papūlēties. Tas stikls daudz vairāāk cieš no tā ja tu ar smiltīm nodristu stiklu ar logutīrītājiem tīri, vai lupatu, vai jebko citu kārtīgi to nesaslapinot.
Jā auto kuriem stiklus vairs nevar dabūt šāda piesardzība vēl ir OK, bet normālam ikdienas auto - logutīrītāji to stiklu nošvīkā daudz vairāk.
uupis rakstīja: ...
Tāpēc ierosinu – pieteikt karu amērikai – sagaidīt šamējo jūras kājniekus un ātri padoties. Būs par vienu štatu vairāk un lētais bencīns…
Diezgan dumja doma .. 

Jas paskatmies uz Irāku, tad jamie savā stulbumā vispirms šauj un tad uzdod jautajumus !!!
Ar Eiropiešiem pagaidām vēl ir mazliet labāk, tā kā labāk pieteikt karu kādai ES valstij, ja vispār tādu domu pieļaut.
Sretsked rakstīja:
brmbrmm rakstīja: Labi ka mūsdienu auto pagaidām vēl nav jābrauc uz servisu diagnosticēt spiedienu riepās.
Tu jau vari dzīvot alā,skraidīt apkārt ar bozi un aurot uz briežiem.
Tomēr daļa taisnības tajā visā ir - nekas tāds pārlieku sarežģīts tajos auto nav, un ja paskatās kādi "puņķutapas" grābstas gar tavu auto zin tad es spēju daudzas lietas izdarīt labāk, arī bez speciāliem instrumentiem.
Jautājums ir tikai par vēlmi un iespējām (t.i,. laiku un vietu).