Bet iedomājaties kāda ir vilšanās kad tu esi cerējis uz pasaules galu un jams nav "atnācis".
Tā var visu dzīvi gaidīt un nesagaidīt ![]()
![]()
![]()
Tēma: Vēlam...
Bet iedomājaties kāda ir vilšanās kad tu esi cerējis uz pasaules galu un jams nav "atnācis".
Tā var visu dzīvi gaidīt un nesagaidīt ![]()
![]()
![]()
jugasvilli rakstīja:
anonimikis rakstīja: japāņu autiņiem lampiņas izdeg tik reti, ka nav jēgas tāpēc likt kaut kādu papildus herņu vēl panelī.
Man tieši japāņu abām carinām visbiežāk lampočkas izdega.
Es neesmu mainījis nevienu individuāli ņemtu lampiņu biežāk kā 1 x gadā (nevienai no savām japāņu mašīnām) - vai tas ir bieži vai reti neņemos spriest.
Tēma: Motoreļļa turbodīzelim
Gauss rakstīja:
Ar veco eļļu (ja tai nav klāt motora skalojamais līdzeklis) vislabāk nopindzelēt kādu šķūni, garažu vai jebkādu citu koka ēku, var pat māju, ja pietiek eļļas.
Nu "īsts dabas draugs", jēdzīgāk ir ja to eļļu savāc ražotājs un pārstrādā atkārtoti, bet kokam ir jēdzīgāki to aizsardzības līdzekļi !!!
Tēma: Vēlam...
Sretsked rakstīja:
anonimikis rakstīja: Līdz 2012.gadam vairs nav tālu.
Kas tad būs?
Nebija kaut kāds pasaules gals ieplānots ?!?!? Godīgi sakot arī pārāk šitās muļķības neincē, bet kaut kas pa ausu galam ir dzirdēts.
Šitās brīvdienas praktiski pavadīju zem Rangera- apgāju visiem ratiem un izjaucu iztīrīju bremžu daļas, iekustināju mazliet "slinkos" bremžu cilindrīšus, un secināju ka vienā pusē loks galīgi noēsts - būs jāmaina nost.
Un otra lieta ko secināju - izskatās ka orģinālā "rocenei" ( USA auto tā parsvarā ir "kājene" - šim auto toč tā ir) ir papildus atsperes zem kuzava kas jamo velk atpakaļ, kuru tur iepriekš nebija - saliku no Celikas un IŽ-412 divas kas bija piemērotas pēc garuma - tagad rocene atlaiž vienkārši ideāli. Protas pirms tam atjaucu visus trumuļus un izraustīju un iesmērēju troses - bet tur īsti nebija problēma, ja protams tas uzlaboja situāciju, bet nebija problēmas risinājums.
Salaboju bāku ar kaut kādu epoksīdu kas paredzēts laivu līmēšanai un kas ir noturīgs pret sālsūdeni un arī benzīnu + savilku ar nerūsošā tērauda skrūvi ar paplāksnēm lai ja nu tas epoksīds arī izdomā nolekt no plastmasas, tad skrūve joprojām to visu saspiež kopā.
Noņemšana gan ir paliels jebatorijs, bet principā noņemot kuzavu ( 6 skrūves) ir viegli tikt pie sūkņa utml.
Bet ir 2 nepatīkamas lietas -
1) viena trubiņa maucas virsū ar metāla konektoru un lai jamo noņemtu ir tur 3 tādas kā "atskabargas" kas neļauj trubiņai nomaukties - kamēr tikām ar tam galā diezgan nočakarējos ( beigās uztaisīju 3 naglas ar plakaniem galiem un ar tām tad atliecu).
2) bākas sūknis un kas tur vēl tiek pievilkts ar tādu kā - padomju laikā bija - skrūvējamu "vāku" uz 20 cm diametrā - saprotams ka ar rokām jamo nekādi pakustināt nevarēja, tad nu talkā nāca gadnieka instruments - palielākas līmspīles - un vāks padevās.
Uzliku Ford Explorera (USA) versijas kapotu - izmēri jamam der, bet liekums nav īsti pareizais - tipa paliek paliela sprauga starp dekoratīvo režģi un haubi - tad nu tiks taisīts no stiklašķiedras jauns "vāks".
Un protams šis viss neiztika bez krietnas devas WD40, jo nu rūsa šos auto vienkārši "mīl". Te arī bija skaidri redzama atšķirība starp Japānā (uz TOYOTA) lietoto skrūvju tērauda kvalitāti un to kas uz šī auto ir !!!
Tāpat arī teiktu ka amīši daudzviet skrūves ir uztaisījuši pārlieku garas - ļoti liela daļa kas lien ārpus uzgriežņa un protams arī pakļauta rūsēšanai.
UN no instrumentiem ļoti palīdz ja ir gan Torx (vismaz līdz 55 izmēram) un hex jeb seškantes (iekšējās) atslēgas.
Protams arī collīgās "muciņas" ir OK, bet nu ja ir visi izmēri metrīgajām atslēgām ( ik pa milimtram) tad arī tās pilnībā derēs - ejošākais izmērs šķiet bija 13, 15 un 16 mm, kas attiecīgi atbilst 1/2"(13) un pārējās nepateikšu jo tās nebija pie rokas.
Gan Hakook gan Toyo Proxes tīri labi ir patikušas kā lietus riepas, pat liekot plataku profilu kā manam auto pienāktos. Proxes ( gan ne CF1) man uz sausa asfalta ir lukušās mazliet paskaļas, bet nu manai vecajai Toyotai ar to skaņas izolāciju ar tā pašvaki, uz kāda vācu auto droši to mazliet lielāko troksni i nepamanīsi.
Bet vienalga es jamās (Toyo) lietoju, jo netīšām arī uz pēkšņa sniega sanāca pārbaudīt - vienīgās "problēmas" radās Vecpiebalgā kad pa piebrauktu sniegotu kalnu veļējos paºbaudīt kas notiks ja no pastāva kalna ( zemes ceļš neilgi pirms krustojuma kur ir ass līkums krustā kur sazarojas ceļi uz Cesvaini un uz Madonu) - tur gan ABS ar šīm riepām jutās bezspēcīgs - ātrums no šāda kalna nekrītas ( tas ja tupi bremzē ar bremzi grīdā - ko es arī darīju jo tas bija ar nolūku). Bet nu ja pat šādā situācijā to dara ar prātu - ātrumiem un motoru vai ar pulsējošām kustībām bremzē ( vecajam Avensim ABS nav sevišķi ātrs domāšanā) - tad arī ar šīm riepām no šī kalna nobremzēt nebija problēmu.
Jā nu kādam noder, tad 1999 gada Rangerim un ar to "savietojamiem" gadiem izskatās ka der daļas no Ford Explorer, kapotu savācu no 2000 gada US Explorera - atšķiras malziet stiprinājumi un fiksators, bet izskatās ka ar diezgan vienkārši tas viss "savietojas" jo platumi un garumi sakrīt. Tiesa Explorerim ir bleķa kapots, Rangerim - alumīnijs. Bet tas netraucē.
Tad arī atradu jumta reliņus kas dizgan labi derēs mana dampja kuzava pārsegam (no Mistu Space Wagon apmeram 93. gada) - tipa kuzava "vāks" ir apmēram 180 -190 cm, Space Wagona jumta reliņi ~ 150 - 160 cm. Būs baigi OK, lai uzliktu vellapēdus, un "vāks" joprojām būtu atverams ( un nebrauktu iekšā logos). Vēl alternatīva šīm būtu likt no tā paša explorera jumta sliedes - bet tādas man patreiz netrāpījās veselas šrotā + tā daudz vairāk elementu jāpērk klāt.
msh rakstīja:
Da pričom te līmenis? Tev tie lukturi atrodas tik augstu no zemes kā, piemēram, tavu koijotu lukturi?
Un neaizmirstam ar ko atšķiras amūrkāņu lukturu stars no eiropas lukturu stara.
Rezultāts tātad apmēram tāds pats, kā ar hrenonu - vienīgi hrenonists nevar iziet TA, tu vari, bet kaitēkļi ir abi
Šis drapaks nav ne liftoc nekā un nav arī 4x4 - līdz ar ko tā lukturi ir zemāk nekā vidusmēra jebkruam citam džipam, un ir apmēram vienā līmenī ar parketnieku lukturiem. PAr par to ka esmu kaitnieks kā jau rakstīju esmu apjautis pateicoties pretīmbraucošiem kravas šoferiem.
Bet ja gribi palīdz ar ko reālu nevis tukšu muldēšanu parādi kur var dabūt normālus EU lukturus šīm vāģim.
JO nu Hellas moduļi nežēlīgi kož ( nu vismaz tagad sāķumā kad jāsaved kārtībā vēl paris lietas), mums Celica klubā viens fanāts tādus sev uzlika ( izgatavojot tiem speciālus korpusus) bet nu tā jau mazliet ir "autopederastija".
brmbrmm rakstīja:
Protams, protams - ja vajag pilnu servisu, tad SPS nederēs gan - Germans riepas izvirpo un piegādā, bet uzmontēt jāved citur.
Bet te jau cilvēks tieši grib tik vien kā riepas iegādāt!
Labs - par virpošanu !!!
brmbrmm rakstīja:
Katrā ziņā ziemenes tajā SPSā ir par kādiem 10-15% lētākas nekā visādos mega riepu veikalos ar visām "īpašajām" 25-35% atlaidēm.
Katramsavas vajadzības - R1 kantoris relatīvi pa dārgo, bet toties vismaz labajos laikos varēja paļauties uz to ka jamie lietos diskus neapskādēs liekot virsū riepas. Un pofig par kādu profilu iet runa.
Un kas "čakarējas" ar alumīnija metināšanu - kantoru pietiek. Ramoto utml. Tehnoloģijas mazliet ir gājušas uz priekšu, un tehniski pat daudzas lietas var vienkārši salīmēt !!! UN bieži vien tāds līmēts savienojums (bieži izmanto autoindustrijā kad "jāsalipina" dzelzs ar alumīniju) ir pārāks un izturīgāks par alternatīvām.
Sretsked rakstīja:
Nu pag,pag. Dzinējs ir viena lieta,tam var nomainīt jebko. Bet kā remontēs alumīnija kapotu,ja tas ir avārijā deformēts? Tas būs dārgāk nekā jaunu nopirkt. Un kurš to vēl izdarīs. Protams,var čakarēties,locīt tur kaut ko,mēģināt sametināt,plāns tur viss.... tad špaktelēt??
Iedomājies ka man Rangerim ir alumīnija kapots, un te jamo dabūt nevar, tātad sūtīt no ASV, kā domā cik izmaksās tāda "plāceņa" sūtīšana no ASV ??? Man lētāk būs uztaisīt formu un kaut no oglekļšķiedras jamo izgatavot. Un konkrēto tiešām nav vērts metināt - pārāk plāns un jau oksidējies alumīnijs.
Mieramika rakstīja: Rīt būšu Rīgā, tad ieiešu Melgā apjautāties. Interneta mājaslapā gan tās cenas viņiem diezcik draudzīgas nav, dzīvē, cerams, būs labākas.
NU man kaut kur ~25-30% nometa pat sezonas sākumā. ![]()
Mieramika rakstīja:
Paldies par izrādītajām rūpēm un laba vēlējumiem. Baltmaizi Rimčikā esmu dažreiz pircis, nav ne vainas
NU un Melgā pamēģināji pieteikties kā no Celica kluba ???
Sretsked rakstīja: ... tad alumīnija kapotu var saremontēt, tad tas un tad šitas...degviela slikta, kas tik te nav dzirdams.
...
Mūsdienās var saremontēt visu arī alumīnija kapotu, ja vien tur ir ko remontēt. Arī principiāli izmetamu motoru utt. Un nav runa par kaut kādu uzļepīju uz pārdošanu, bet tiešām uz vēl vienu pilnu termiņu tā kā tas būtu motoram no rūpnīcas !!!
Crankshaft rakstīja: Nu pagriez bik zemāk, principā amurikāņu sistēmai
tāda īpatnība mēdz būt A vislabāk ielikt E-lukturus,
gaismo arī labāk
Vot par ko nesūdzos , tad tas ir par gaismošanu - man pat patīk labāk nekā EU lukturi kas man ir uz citiem auto. Laikam acīs man "dīvainas" ka labāk patīk šitas stars.
Bet cita starpā vai tad šitādam vispār var dabūt Airopas lākturus ??? NU tipa tā ka der standarta vietās ?
Protams zinu versijas par tēmu kad no Hellas moduļiem salikt "tūninga" versiju, bet nu tomēr Hellas moduļi biku cenās kož, ja ņem vērā ka ar šīem lukturiem problēmas kā tādas nav - apskatei der un ceļu redzu ļoti labi.
Tēma: Eļlas spiediena lampiņa.
Gauss rakstīja: Nevajag traucēt motoram strādāt. Kad kautkas noplīsīs, tad arī remontēs.
Ar tupiem padomiem arī drīkst citus netraucēt !!! JO šāda situācija jau nozīmē ka iespējams eļļas devējs ir beigts, bet var būt arī kas sliktāks - piem. pussprādzis sūknis !
Tēma: Eļlas spiediena lampiņa.
Principā var pat mēģināt sameklēt kadu uzdauzītu auto kurš nav izkomplektēts un kuru var piedarbināt pēc SS.lv sludekļiem, un tad piebraukt un pardevējam piedāvāt pa 5 Ls izvkt eksperimentu, a moš i jams pa velti parakstās. NU vai ja pa lētuci met pakaļ datčikus, nu tad var arī ņemt jamos nopirkt, bet nu vispirms palūrēt uz ejoša motora un tkai tad kaut ko uz sava mēgināt !!!
Tēma: Eļlas spiediena lampiņa.
STALKERS rakstīja: ....Mēnesi atpakaļ mainīju eļlu.Eļļu nav jāpapildina nomaiņas līdz maiņai ne piles.Cik ieleju,tik praktiski ar pēc 10 000km ar ir.
Tas nav rādītājs, ka viss ir labi, varbūt tā eļļa nemaz nekad nepamet karteri - tad pats saproti kas ar motoru notiek pēc laika, bet nu labi tas nav gluži tavs gadījums.
Principā atliek vai nu visu pārjaukt ar attiecīgām blīves maiņām, vai aºī eļļas dačīku vietā ieskrūvēt "mehānisko pulksteni" un pārliecināties vai ar eļļas spiedienu viss štokos. Cits varinats paņemama tādu pat auto kuram nav šāda gļuka izskūrvējam un samainam starp auto datčikus, principā var pietikt ar viena swapu, bet var arī gaīties ka gļuki izrādas ir tava auto elektronikā un tad nu nāksies visus samainīt lai par to uzzinātu !!!
Mja pieauguši vīri, bet fis viens otram prātu tā kā tīņu vecuma puišeļi, laikā kad mīļotā meiča pasūtījusi "drist", un pazīstams džeks pārņēmis "stafeti".
NU tad kurš kuram noskauda mīļāko vai sievieti vai mīļāko sievieti ????
Tā jopcik viena nepatīkama taču pa savam smieklīga štelle.
Tā kā šim US >Fordam protams nāk US lampas ( līdz 2001 gadam tādas drīkst būt). Tad nu šodien pārliecinājos ka šīs lampas pretīmbraucošajiem dikti nepatīk, pat kravinieki slēdza tālos iekšā. Smieklīgais tajā visā - man pašam pilnīg pofig - vispār nežilbināja tie pretimbraucošo tālie, pat kravinieku uz jumta liktie papildtālie.
Būs jāmēģina noregulēt zemākus un tad paskatīties, bet nu dīvaini, jo apskatē absolūti neko neteica ka nebūtu līmenī.
jugasvilli rakstīja:
Nu nezinu, man bija UK Carina E, nobraucu gadu bez problēmām, tagadējais īpašnieks jau 3.5 gadus brauc, arī slavē, no rūsas ne vēsts.
Ja auto nav bijis uzsists, nu tipa tā ka kaut kur norauj krāsu - tad ar UK auto rūsēšanu arī nav problēmas. Ar Japānas "bleķiem" arī uzsistam auto problēmas nebūs vismaz gadus 5 un ja kvalitativi sataisa tad arī daudz daudz ilgāk.
NU piebrauc uz Melga Skanstes ielā un pasaki ka no Celica kluba - parasti daudz jautājumu neuzdod un iedod labas atlaides. ![]()
recluse rakstīja:
Īstenībā tas mani vairs nerausta. Nākotnē vairs nav paredzēts iegādāties lietotu Japānas zīmolu auto (tāpat arī Koreja, Ķīna u.c. tas reģions).
Pietiek ar uzmanību gaidošo MK2 supru un vēl jānodod 89.g. celkas pārpalikumi lūžņos. Bet vispirms vajag 66.g. Volvo braucošā stāvoklī dabūt.
89 gada Celka, ir kura Gen4 jeb jau Gen5 ??? Mums te viens klubā pavilcies uz Gen 4 !!! Es savukārt uz Gen5. Ja tu kas lietojams no jamām iemet celicaclub lapā, nu vai arī tepat.