Ķīna nav Eiropas sankciju sarakstā? Pat ne Ukrainas sankciju sarakstā. Tā teikt, nosmeļ naudu no visām pusēm. Tā kā es tev šajā jautājumā nepiekrītu. Un par dāvanām būtu skaļi teikt, bet jā, aicinātāja puse apmaksā braucienu un uzturēšanos, cerībā saņemt publikācijas sev vēlamā gaismā. Pārējais atkarīgs no katra medija ētikas.
Es neredzu loģiku tavā tēzē vai pārmetumā, pat nezinu, kā to nosaukt, ņemot vērā, ka katru iespēju mēģini šeit regulāri negatīvi rakstīt par iAuto platformu.
Latvijā un Eiropā visus žurnālistu braucienus uz automašīnu prezentācijām apmaksā autoražotājs.
Kāds šajā sakarā ir jautājums? Vai tas ietekmē saturu kā pirktu saturu? iAuto gadījumā nē, neietekmē. Bet ir arī ēnas puses šajā sistēmā, un tās ir, ja tu uztaisi negatīvu testa aprakstu un esi medijs, kas no tā pārtiek, tad Latvijā jā - saturu tādā veidā var un ietekmē. Manā gadījumā esmu saskāries 2x ar tiešu ietekmēšanas gadījumu, abos esmu pateicis skaidru nē dīlerim. Proti, Andrim Sivickim, kad strādāja Autobrava par Fiat Ducato, un Dainim Bremzem no Nordes, par Renault plānoto modeļu ražošanas pārtraukšanu. Pēdējā gadījumā pat Auto Asociācijai ieteicām izstrādāt ētikas kodeksu.
Ja šādi auto prezentāciji braucieni būtu jāapmaksā redakcijai, tad tādi vienkārši nebūtu, jo tie neatmaksātos.
Ķīnas gadījumā finansiāli man tie ir pat zaudējumi, ņemot vērā patērēto laiku un uzņēmuma komandējuma izmaksas, iekavētie darbi Latvijā utt. Es to daļēji tāpēc norakstu kā piedzīvojumus, jo būs 1400 km brauciens pa Ķīnu. Domāju, ka tas būs iespaidīgi.
Ja saturs tiek apmaksāts, tas tiek attiecīgi marķēts kā reklāmraksti.
Kad Vācija (tuvāko 10 gadu laikā līdz 2035.gadam) — un līdz ar to arī pārējā Eiropa — būs zaudējusi vienu no savām nozīmīgākajām nozarēm ar augstu pievienoto vērtību, proti, autobūvi, tad varēsi parunāt ar CO₂ politikas ieviesējiem ar ekoloģisko lozungu sludinātājiiem.
Eiropa ar klimata saukļiem uz lūpām ieies recesijā arī bez visa kara ietekmes.
Ja pērk eSim no Airalo, tad, it kā, 50% atlaide uz Proton VPN.
Problēma, ka Ķīnā daudzi VPN pakalpojumi tiek bloķēti, arī daļa no populārajiem (Proton VPN, NordVPN u.c.).
Pat ja VPN strādās, ir iespējams, ka piekļuve sociālo tīklu aplikācijām (YouTube, Instagram, Facebook, X/Twitter u.c.) būs ierobežota vai ar pārtraukumiem.
Ar VPN vien nepietiks, lai netraucēti publicētu video — dažos reģionos augšupielādes ātrums būs ļoti zems vai pilnībā bloķēts.
Bez tā VPN es saprotu, ka netikšu nevienā App un nevarēšu publicēt video.