Zafirai pēdējo bāku es arī iepildīju ar Statoil dīzeli. Iepriekš lēju tikai Neste Pro Diesel. Starpību nejūtu nekādu, izņemot finansiālu ietaupījumu. Bet, cik saprotu, te jau tā starpība tieši uz paša motora darbību parādās - lielāks resurss, mazāk kvēpu utt.
Tagad esmu dilemmas priekšā, vai turpināt pildīties Statoil vai atgreizties pie Neste Pro Diesel, domājot par Zafiras motora labāku darbību turpmāk. Šobrīd Zafiras nobraukums ir ap 122 000 km. Skaidrs, ka neplānoju ar to braukt līdz 400 000 km, bet nu pie 200 000 negribētos ieguldīt milzu naudu sakarā ar kvēpu filtra nomaiņu.
Ja var ticēt likumprojektam, tad paredzēts, ka jaunās likmes stāsies spēkā tikai no 2019.gada 1.janvāra, tā kā vēl ir pāragri paust savu sašutumu. Pieņemu, ka lielai daļai tad būs lietošanā jau citas automašīnas nevis tās, kuras lieto šodien.
Ja likmes mainītos jau no 2017.gada, tad manā gadījumā būtu nedaudz vairāk jāmaksā:
Honda CR-V šobrīd ir 106,71 EUR, būs 140,00 EUR;
Opel Zafira Tourer šobrīd ir 120,94 EUR, būs 140,00 EUR;
Honda Jazz šobrīd ir 44,11 EUR, būs 47,00 EUR.
Ņemot vērā to, ka man kā daudzbērnu tēvam valsts dod 50% atlaidi, tad faktiskais nodokļa sadārdzinājums par 3 mašīnām gadā būs 29,07 EUR (16,65 EUR par CR-V, 9,53 EUR par Zafira Tourer un 2,89 EUR par Jazz).
Par Neste Pro Diesel būtu interesanti ko vairāk uzzināt. Pagaidām savā Zafirā leju tikai šo, bet nu jau cenas starpība ar parasto dīzeli ir dizegan ievērojami pieaugusi.
To, vai ar Pro Diesel ir mazāks patēriņš, nevaru pateikt, jo parasto dīzeli neesmu lējis. Cik saprotu, mazinās kvēpi, kas nonāk niķīgajā kvēpu filtrā. Bet kādas vēl priekšrocības?
Lai gan no pašas NESTEs jau laikam nebūs iespējams diez cik objektīvu viedokli saklausīt. Reklāma ir reklāma 
Māri,
neviens taču neraksta par to, ka nav vērts diskutēt utt. Runa ir par mūsu, forumiešu, viedokli par konkrēto automašīnu.
Atbildot uz Tavu jautājumu par to, vai tad, ja mēnesī pelnītu 10x vairāk kā šobrīd, es pirktu Juke, varu teikt, ka nevajag 10x vairāk. Ja pelnītu 3 x vairāk, tad es no šī segmenta labprāt izvēlētos Lexus NX 300h, kas maksā aptuveni par 30% vairāk kā Q2.
Ja pelnītu 5x vairāk, droši vien ikdienā uz darbu - mājās braukātu ar Tesla.
Ar šī brīža ienākumiem neko vairāk par jaunu Honda CR-V atļauties īsti nevaru un joprojām esmu pārliecināts, ka šī ir labāka izvēle par Q2, turklāt arī lētāka par vismaz 25%.
Katrai precei savs pircējs. Tāds gan jau noteikti atradīsies arī Q2.
Izlasot, cik maksā Q2, arī rodas jautājums, vai tiešām LV ir kāds, kurš būtu gatavs maksāt tādu naudu par mazu priekšpiedziņas auto ar mazliet paaugstināt klīrensu? Sanāk 2 Juke, Quashka vai, piemēram, HR-V.
Maksāt tikai par 4 riņķiem uz stūres u radioatora restes šodienas sīvajā konkruencē man personīgi liekas aboslūti neracionāli!
Piekrītu. Bet es jau te arī paužutikai un vienīgi savu viedokli nevis vispārējo.
Arī 1.paudzes Sportage pēc skata bija ļoti neglīts. Toties pēdējās paaudzes Sorento gan ir ļoti skaists auto.
Par tehniskajām lietām neko apzināti nerakstu, jo nav pieredzes ar šīs markas auto.
Māsīcai gan reiz bija KIA Picanto, es to saucu par mugursomu. Pirka jaunu, brauca 4 gadus, kamēr salīdzinoši nelielā avārijā nācās šo auto norakstīt 
Land Cruiser nav tiešai konkurents Navarai, bet Hilux gan. Hilux viennozīmīgi pārāks tehniskajā un caurejamības ziņā.
Darbā ir daudz Navaras un L200. Šoferi labprātāk gribētu braukt ar Hilux, bet nepērk, jo ir nedaudz dārgākas.
Nu rallijs jau tā nosacīti. Biju domajis ko līdzīgu kā sieviešu dienas rallijs. Tipa jāatrod kokrēti objekti konkrētā laikā.
Orientēšanās rallijs, piemēram?
Man šāds pasākums neinteresē. Nav vēlmes lauzt savu auto. Arī KASKO šāda pasākuma laikā nedarbosies
Tā kā velosipēdu vadītājiem vai arī pašiem velosipēdiem nav obligāti jāapdrošina civiltiesiskā atbildība, tad visi strīdi risināmi civiltiesiskajā kārtībā - ja nevar vienoties citādi, tad jāsniedz prasības pieteikums tiesā.
Es nebūtu tik drošs par to, ka Opel Zafira ar reālo nobraukumu līdz 100 000 km un patiešām labā tehniskā un vizuālā stāvoklī ir pieejama par 5-10 tūkstošiem EUR.
Es tāpēc iegādājos mazlietotu 7-vietīgu Opel Zafira par cenu, kas bija aptuveni 2 reizes zemāka kā jaunam.
Domāju, ka par kādiem 20 000 EUR var tikt pie viena laba mazlietota 7-vietīga auto un viena laba mazlietota mazāka izmēra auto
Paturi šo 7-vietīgo, bet otru pērc mazu izmēru mazlietotu auto - Škoda Fabia, Toyota Yaris, Honda Jazz, Opel Corsa, Ford Fiesta, VW Polo u.c. Variantu ir tik daudz
Es par to, ka vēl šogad, kamēr silts, padzenājam smiltīs bumbu un tad notestējam Māra jauno pirtiņu! Vislabāk būtu kāds 5dienas vakars vai 6diena.
Man uz ģimeni ar nu jau gandrīz 4 bērniem ir 3 auto - viens man, viens sievai, viens sievasmātei, kas izvadā bērnus ikdienas gaitās.
Jauns no šiem tika iegādāts viens.
Tik laba cena visticamāk ir tāpēc, ka ir iznācis jaunais Prius un drīzumā būs arī jauns Prius + modelis
1) nav navigācijas
2) gaišs auduma salons
3) izskatās, ka nav arī parkošanās sensoru
4) nav LED
u.c.
Bet kopumā šis ir labs un uzticams auto. Jau rakstīju, ka paziņa, kas strādā Amserv, ar gandrīz indentisku jau 4 (šķiet) gadu ikdienā brauc. Pats arī esmu bieži ar šādu braucis. Ērts, ietilpīgs.
Nav sagadīšanās. Īrējām vienlaikus 7 minivenus. Pēv tam es vēl 2 dažādus auto tur īrēju. Visiem bija precīzi spidometri. Kad pie manis ciemojās kanādieši, tad viņi brīnījās, ka vispār ir iespējama kļūda. Tā lūk
Kad biju Kanādā, tur visiem nomas auto spidometra rādījums pilnībā sakrita ar TomTom norādīto ātrumu. Tajā pusē, acīmredzot, citas prasības kalibrēšanai.
Es pilnībā pievienojos šim pētījumam. Lēni kreisās joslas braucēji bieži izraisa agresiju pārējo satiksmes dalībnieku vidū, kā arī liek veikt apsteigšanas manevrus pa labo pusi, kas īpaši pie lieliem ātrumiem ir ļoti bīstams manevrs.