Par ko Jūs runājat? Ja CO2 ir ietekme, tad 25% CO2 izmešu globāli ir no Ķīnas, kur pieaugums % bija ap 7. Jā Eiropai bija 6,3 % samazinājums. Tik problēma, ka Eiropa globāli saražo ap 6,5% no pasaules CO2 izmešiem. Starpību redzat?
Nav ko te piebāzt galvas ar sūdiem, mums svarīgākais ir dabūt lejā pašizmaksu un tad varēs arī domāt par ekonomisko izaugsmi. Mēs esam bedres priekšā ar nabadzības un kara draudiem, esam jau bedrē ar dzimstību un neproporcionāli lielu ierēdņu aparātu.
Šī tā sauktā “zaļā” politika būtu pareizi jāsauc par “Zaļi-Melno” politiku, kur tikai fasāde ir zaļa, bet pildījums vai sekas ir melnas – nabadzība, ekonomiskā lejupslīde un diktāts ar sodu un bonusu politiku.
Tur jau tas smieklīgākais, ka saskaņā ar "zaļi melnajiem" zirgs galīgi nav ekoloģisks. Par to jau šī tēma, nevar reklamēt. Tikai velo un bezizmešu transports. Gan jau vēlāk izdomās, ka arī minot pedāļus, vairāk izdalās CO2 😇 un tas neesot labi.
Kaut kāds absurds, un visticamāk tas ir tikai laika jautājums, kad šitā sērga izplatīsies tālāk.
Kas tev nepatīk dīzeļdzinējos vieglajos auto? Kāpēc tie var būt lielajā smagajā tehnikā vai kuģošanā, bet nevar būt vieglajos auto?
Bet viss tas sākās ap 1920. gadiem, kad Roberts Bošs (Bosch) izgudroja augstspiediena degvielas sūkni, un 1936. gadā to jau sāka pielietot vieglajā transportā.
Es gaidu, kad sāks runāt par cilvēka dzīvību CO2 kontekstā. To tā atklāti laikam vēl nav analizējuši un attiecīgi pamatojuši nepieciešamību kontrolēt, kas nozīmē samazināt cilvēku skaitu.
Dizains gan no ārpuses, gan no iekšpuses ir labs. Tumsā gaismas labi izskatās.
Atsaucīga dzinēja darbība arī mazākajā motora versijā. No 0 līdz 100 km/h man izdevās 9.13 sekundēs uz slapja asfalta
Atpakaļskata un arī priekšējās kameras ir ar labu izšķirtspēju. Skaidri un saprotami attēli arī tumsā. Vairāki skatu režīmi.
Daudz dažādu elektronisko iestatījumu iespēju sākot ar braukšanas režīmiem un līdz pat dažādiem komforta elementiem kā apgaismojums, bagāžnieka atvēršanās augstums, pat 3 salon smaržas, stūres atsaucība, braukšanas režīmi utt.
MĪNUSI:
Cenai būtu jābūt vismaz - 5000 eur zemākai
Pārāk asas bremzes. Jāpierod.
Daudz dažādi pīkstuļi, kas brīdina ka neskaties uz ceļa un pārsniedz ātrumu - iespējams var noklusināt
Priekš automātiskās ātrumkārbas ilgmūžības ir labi, ka ieslēdzas rokasbremze, novietojot auto stāvēšanai, bet gribētos, lai tā arī automātiski atslēgtos, uzsākot braukšanu. Bija reizes, kad tā pati atslēdzās, taču zināmās situācijas bija jāatlaiz manuāli.
Automātiskā bagāžnieka vāku prasās augstākā pozīcijā arī, kad ir visi 100%
SĪKUMI, bet der zināt:
Neizdodas pierast pie kruīza kontroles ātruma palielināšanas vai samazināšanas. Ilgāk jāpatur nospiesta poga, ja vēlies + vai - 10 km/h.
Līniju asistents īsti nestrādā, auto par daudz uzbrauc virsū sānu līnijai un diezgan mētā starp līnijām, taču ja uzspiež Chery “stūrītes” ikoniņu, tad adaptīvā kruīzkontrole strādā kopā ar līniju asistentu pat ļoti labi
Saulessargu spogulīši ar 2 veidu perimetra LED apgaismojumu. It kā sīkums, bet patīkami
Virzienrādītāju skaņa ir tik klusa, ka tos nedzird. Ceru, ka to var palielināt.
Vidējā konsolē vairākas skārienjūtīgās pogas
Multistūres pogas ir viegli netīšām ieslēgt, kas var traucēt vienmērīgu un drošu braukšanu.
Augsta autovadītāja krēsla pozīcija.
Bažas par panorāmas loga vidējās stiprības ribas ilgmūžību
Tas, ka es prognozēju (10 gadu laikā līdz 2036.gadam), ka Ķīnas autobūve pārņems (būtiska tirgus daļa 20%+) ne tikai pasaules, bet arī Eiropas tirgu un simtiem tūkstošu zaudēs darbu, un reāli Vācija un Eiropa ieies ilgstošā recesijā, nenozīmē, ka es to gribu, bet gan analīzes rezultātā izteikta prognoze. Es ļoti gribētu šajā jautājumā kļūdīties. Ķīnai ir konkurētspējīgs produkts, bet tas nenozīmē, ka es to slavēju. Ir plusi, ir mīnusi, katrs pats vērtē. Es šobrīd nepirktu nevienu Ķīnas auto ražotāju.