Kārtot: Augošā secībā
< 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 146 >

Tēma: Cik maksā elektroauto remonts? Vai tas ir dārgāks?

ezis71 rakstīja:

Par kādu auto iet runa un cik tas maksāja?

ID 3 ar max baču

Tēma: Cik maksā elektroauto remonts? Vai tas ir dārgāks?

560€. Tieši tikpat cik vidējās klases ice jaunam

Tēma: Ko vajadzētu zināt un darīt pirms brauciena uz Ķīnu?

iAuto rakstīja:

Paldies, jā, saprotu, ka tas vajadzīgs. Es savienoju ar WeChat. Te grūtākais, ka angļu versijā ir ļoti daudz ķīniešu valodas

 

Bankas kartes viņi neņem? Arī sankcijas vai kas?

Ņem. Bet savējās. Savu Visu vari droši paturēt pie sevis. Balto cilvēku instrumenti darbojās tikai metro un vilcienos. Pārējos naudas saņēmējos nav pat īsti POS. Tikai tāds ekrāns AliPay. Bankomātos šķiet arī nevarēja. 

Tēma: Ko vajadzētu zināt un darīt pirms brauciena uz Ķīnu?

Savieno Alipay ar maksājumu karti. Tas nav tik vienkārši, aizņem neticami daudz laika un neko labi nestrādā. Tie stāsti par Ķīnas IT pārākumu ir ļoti pārspīlēti. Nekas tur labi nestrādā. Arī ķīniešiem. Ja nesavienosi savlaicīgi, paliksi pavisam bez naudas lidostā. Samaksāt varēsi tikai par shuttle vilcienu.

Skatiem šķiet izmantojām parasto Revolut esim un nekas tur briesmīgs nebija. Bet strādāja nestabili. Kā viss tur

Tēma: Vecuma marasms, jeb ar (elektro) ciskadriļļiem pa Alpiem.

topinamburs rakstīja:

No Bergamo lidostas uz kalniem gājām kājām, ne tur nomas auto vajag, ne takso. Gan jau arī velonomas tur ir. 

Šis nav risinājums kompānijai, kurā ir trīsgadnieks. Bergamo ir stipri patālu no Dolomītiem. Būs sab trans jāizvēlas

Tēma: Vecuma marasms, jeb ar (elektro) ciskadriļļiem pa Alpiem.

👍

Tēma: Vecuma marasms, jeb ar (elektro) ciskadriļļiem pa Alpiem.

Ā nu moš ar izmēriem bija problēma. Tas ņēmiens bija grūtniecei. Man arī ir XL, to pat nepārbaudīju. Tencinu par norādi pieskatīšanai!

Tēma: Vecuma marasms, jeb ar (elektro) ciskadriļļiem pa Alpiem.

Man ar juniora uzrašanos arī sanāk šāda neizvēle, lai pa kalniem paklīstu. Ir doma par Dolomītim (Bolcano - Tre cime - Civetta apgabals). Kautkā jāizdomā saprātīgs maršruts, kas piemērots ar junioru aizmugurē. Un noteikti cirkulārs.

Ar auto nokļūšana gan netiek apsvērta - sevis mocīšana vismaz 2 dienas katrā virzienā ir stipri par daudz. Avio savukārt paredz pilnīgi lieku auto īri tikai lai nokļūtu līdz riteņu nomai. Kautkāds sabtrans laikam sanāk.

4 gadus atpakaļ  Riva del Garda bijām paņēmuši elektro velo. Neko siktu nevaru teikt. Uzdevumu pildīja labi.

Tēma: Microsoft pagarina W10 drošības atjauninājumus ES lietotājiem uz vienu gadu

darklight rakstīja:

Ākstība tas viss. Man ir nokomplektēts dators no lietotām daļām ar proci un mātesplati, kas pirms 10 gadiem bija Hi-End. Attiecīgi vēl šodien tas verķis ir jaudīgāks par lielāko daļu tikko ražoto budžeta hlamu. Windows 11 nav paredzēts - tad ko - mest man viņu ārā? Neskatoties uz to, ka strādā ideāli?

Nesen sainstalēju vienu neatbilstoši w10 uz 11. To samērā vienkārši var izveikt ar Rufus uz flaškas izveidojot w11 ISO imidžu -  visas hardware pārbaudes procesā tiek aplasītas

 

Tēma: Vācijas ekonomiskā norieta sākums - 2024.gads

iAuto rakstīja:

Vājš pieprasījums: Volkswagen un Audi iepauzēs elektroautomobiļu ražošanu iauto.lv/zinas/pasaule/51268-vj-pieprasjums-volkswagen-un-audi-iepauzs-elektroautomobiu-raoanu via @iAutolv 

Tur laikam modeļi tomēr pie vainas. Kad meklēju elektroauto, biju aizstaigājis līdz tam Q4. Tur diezgan briesmīgi - tā bāzes komplektācija ir kautkāda VW Caddy līmenī. Faktiski pilnīgi viss jāpērk klāt. Attiecīgi tā bāzītes cena piesaista nepareizus pircējus, kas viļas saņemot lietojama nokomplektēta auto piedāvājumu.

VW ir līdzīgi. Piem tas front assist tiek tirgots ar speciāli noslēgtu automātisko kruīzkontroli. Ja gribi, jāpērk klāt. Kaut uz auto tā jau ir uzmontēta ar sadursmju asistentu. 

Tēma: Vai tiešām elektro auto ir izdevīgi?

Kanibaals rakstīja:

>Degviela ir jāpiegādā gan ICE, gan TEC

 

TEC to piegādā ar vilcienu pavisam citos apjomos.

>Uz bāņa kruīzā nobraukuma limits saplok kā politiķu solījumi. 

 

Uz bāņa arī ar busu nobraukums krīt kā solījumi. Nav uz bāņa vēl braukts, bet nav vairs arī tik traki arī ar EV. Bāņi jau mums tāpat nespīd, un taču EV nederot ceļošanai, jo nevar ģimeni 1000km iespundēt mašīnā bez pieturām.

Nupat izmērījos ID3 uz šosejas dažādos režīmos: 95km/h 13kW/100km, 120km/h 21kW/100km. Ar velosipēdiem uz āķa 95km/h 17.1 kW/100km. Pilsēta (gandrīz 100% stūķu vide) ap 16kW/100km

Piebildīšu, ka daļa ir pārbaudīta ar "bākas" metodi - sakrīt

Tēma: Vai tiešām elektro auto ir izdevīgi?

koolmans rakstīja:

Un var salīdzināt jebkuru elektro auto, budžeta klases vai premium klases, kritums visur ir milzīgs.

 

Kautvai tam pašam premium model S, kuram cena jau būs ap 120k eur, 5 gadu lietots jau tirgosies ap 35-40k eur, un ja salīdzina līdzīgu benzīna auto kā piemēram BMW 7 sēriju ap 120k, tad 5 gadu lietots maksās ap 70k, kas ir iespaidīga starpība.

 

Es pats pērku jaunos auto no salona, bet vienmēr sekojui līdzi cipariem, kas ir izdevīgi un kas nē, tad visi bļaustītāji, kas saka cik izdevīgi ir elektro auto, lūdzu es gaidu argumentus, jo es pats labprāt nopirktu elektro auto, bet milzīgais cenu kritums atbaida. 

 

Lai vairāk saprastu, kāpēc ir tik liels cenu kritums, es pastāstīšu. 

Baterijas garantija ir ap 8 gadiem, baterijas nomaiņa būs līdz pat 20k eur, kas būs dārgāk par paša auto vērtību, tirgus tiek piesātināts ar lietotiem elektro auto, kurus neviens negrib pirkt un cenas tikai kritīs vēl zemāk.

Jo diezvai, kāds gribēs pirkt 7-8 gadus lietotu elektro auto, lai pēc gada nobruktu baterija un to mašīnu būtu izdevīgāk nodot metālā nekā mainīt bateriju.

Elementārs tirgus likums, nav pieprasījuma cena krīt, ir pieprasījums cena aug.

 

Pat ja elektro auto tiek lādēts bez maksas, gadiem ejot, tas nevar apmaksāties dēļ sava milzīga cenu krituma.

 

Kamēr nebūs izdomāta letā baterijas nomaiņa, elektro auto nebūs nākotnes.

 

Ja, kāds grib mani pārliecināt pretēji, lūdzu labus argumentus, varbūt tomēr mani pārliecināsiet norpirkt nākamo auto kā elektro.

Cik novērots, EV tirgus cena krīt 2 gadus un zudums ir intervālā 30-40%. Pēc tam kritums līdzīgs ICE ar saasinājumu pie 160k/8Y, kad beidzas baterijas GARANTIJAS, ne LIETOŠANAS laiks. Pēc 'šī perioda baterijai nekas nenotiek un līdzenā līkne turpinās. Attiecīgi ja EV paredzēts ilgtermiņa lietošanai, mierīgi var ņemt jaunu. Ja saskatāmi finanšu riski, vai patika mainīt auto, EV jāpērk 2+gadu vecu ar min nobraukumu. Kur nekādu neizskaidrojamu efektu nav - šo 2g kritumu finansē Vācijas valdība izdalot vāciešiem EV subsīdijas

20k par bateriju ir kautkas ļoti senils. Pirms mēneša redzēju maiņas (55 vai 60kW) baterijas piedāvājumu 6kUSD. 20k sen nav taisnība.

Tēma: ID.3 pilnas jaudas abonēšana UK

topinamburs rakstīja:

nu, ja kādam nepietiek ar 200 zs, bet grib piemaksāt, lai piemaksā, man nav žēl. 

Pietiek. Konkrēti ID3 pietiek. 

Tēma: Vai tik beidzot nebūtu laiks sākt domāt par jauniem, pilnībā pārstrādātiem CSN?

Nu tieši tā. 

IMO šo visu var izbeigt, ja CSN pieregulē kā Norvēģijā - tur kolonnas galvgalī esošajam IR PIENĀKUMS nobraukt malā un palaist kolonnu garām. Ņemot vērā, ka tam nav nekur jāsteidzas, IMO to mierīgi var šādi sadarīt Un satiksme būs mierīgāka un frontālie mazāk

 

Tēma: Elektroauto iegādes pabalsts nabagiem.

Manuprāt autoatbalsts ir tikai tāpēc, ka to viegli administrēt. To kvotu naudu varētu jauki noplivināt siltinot blokmājas, bet tur tante Zoja vienmēr iebislst. Līdz ar to projekts nav realizējams. 

Vienkāršāk nopļekerēt salietotos ladyshaver (c) Klarksons), kuriem cilvji paši atskries pakaļ. Un arī es. Navars diezgan nopietns sanāca

Tēma: CSDD un SM jaunais plāns: 1 soda punkts par katriem pārkāptajiem 10 km/h

Viss tak loģiski: ir acīmredzami (vai kontāredzami), ka neizmetot profita NAV! Tātad.....?

Tēma: CSDD braukšanas eksāmenā izkrīt 67%. Kāpēc?

Bet par jauno autovadītāju uzvedību: liekas, ka satiksmes izpratne ir kautkāds pieradums vairāk. Pirms nedēļas dabūju pabraukāt pa Tromso. Tur ir pāris luksaforu un nevienas zīmes - visa pilsēta turas tikai un vienīgi uz labās rokas likumu. Nu bāc cik grūti pierast. Regulāri krustojumos blisinājos vai griezu kādam ceļu. Kaut likumu zināju un Bieriņos mēģina līdzīgu praksi ieviest.

Tēma: CSDD braukšanas eksāmenā izkrīt 67%. Kāpēc?

Viencexpercs rakstīja:

Instruktoriem izdevīgi mācīt. Katrs klients ir nauda. 

Pastāstīšu reālu notikumu kas notika ar manu jauno sievu salīdzinoši nesen.

Viņu dzenāja braukt pa kaut kādiem neapdzīvotiem mikrorajoniem, brauca un brauca.... pilsētā vispār nebrauca.  Un visu laiku stāstīja, ka vēl ļoti slikti brauc, pilsētā nedrīkst.

Tad, pēc kādas 5 reizes es sapratu, ka kaut kas nav kārtībā un uzzināju, ka citā auto skolā direktors ir mans labs paziņa.

Un sieva tur izbrauca vēl apmēram 15 reizes jau pa pilsētu, un nolika...ar pirmo reizi.

Iepriekšējajā viņa brauktu 50. Es domāju, ka tā parasti notiek - auto skolas dzenā, dzenā, līdz cilvēkam apnīk, mēģina nokārtot patstāvīgi un nenokārto.

Dēlam bija līdzīgi- instruktors stāstija, ka neprot braukt, kaut jaunietis jau diezgan pasen ar baltajām ļoti korekti braukāja pats. Bet tā nelaida vaļā. Uz skolas eksāmenu nē un viss. Nācās iejaukties.

Tēma: Polija ievieš robežkontroli ar 7.jūliju

Vareno nāciju gan izveidoja Bismarks (t.i. ļoti nesen). Pirms tam Vācijas teritorija bija mazu, kašķīgu karaļvalstu nosēta. Iespējams atgriezties pagātnē šiem nav nemaz tik grūti

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Man liekas, ka i3 nav siltumsūkņa. Apkure ar teņiem nav neko efektīva + baterija zaudē kapacitāti aukstumā

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

topinamburs rakstīja:

nu jau 5 gadus vecs iepriekšējās paaudzes D-Korejas EV - kā bijis ap 380 km ar uzlādi, tā palicis. Ziemā, pie -20 grādiem - 280km. Man pietiek. Salons viemēr silts. Gadā nobraucam līdz pat 30 tūkst km. 

baterijas atlikums pēc pieslēgtā kompja - 100%

Nopirku ar 17 tūkst uz spidometra, pirms pusotra gada. 

Mašīna viegli ved četrus normāla izmēra rumpjus, drusku saspiežoties - visus piecus. bagažnieks pamazs, motortelpa nevajadzīgi liela, ir manāms tas, ka būvēts uz ICE platformas. Patēriņš varētu būt mazāks, vidējais par gadu ir 17 kwh/100 km, attiecīgi vasarā mazāks, ziemā - lielāks. Lādēju 99% tikai mājās / vasarnīcā. Degvielas izmaksas iepriekš bija ap 350 - 450 mēnesī, tagad - 80 - 120 eiro kopā ar mājas elektrību. 

Nu kas te var nepatikt????? 

Jā elektrificētiem ICE visiem redzama nejēdzīga telpas izmantošana. Krietni besī milzīgais SUV pārsvars piedāvājumā, kur telpas izmantošana ir vēl sliktāka un pie trūkumiem nāk klāt milzīga gaisa pretestība uz šosejas, kur tiem EV tā jau nav nekāds spožs sniegums

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

imzz rakstīja:

Satiksmes ministrija: Rīgā slēgtā Altonavas ielas pārvada apkārtnē izbūvēt drošu pārbrauktuvi nevar;

Speciālisti atsaka tilta tuvumā atvērt dzelzceļa pārbrauktuvi;

Pārvada būvniecības iepirkums kavējas

www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/11.05.2025-satiksmes-ministrija-riga-slegta-altonavas-ielas-parvada-apkartne-izbuvet-drosu-parbrauktuvi-nevar.a598534/

Jā mērgļi. Īpaši priecē atteikuma motivators - blakus ir pārbrauktuve / viadukts. Tas nekas, ka no rīta tie ir pārblīvēti.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

nomiks rakstīja:

Opelis nav vienīgais transportlīdzeklis manā garāžā. Attālumus, ko nevaru nobraukt bez uzlādes pa ceļam braucu ar ICE/Hybrid.

Un par -20 ai, kā kļūdies. Silts salons ir burtiski uzreiz, logi attiecīgi arī atkūst momentāli. Nav nekādu bažu, vai varēs iedarbināt vai nē.

 

Man paplašinātajā garāžā nedienesta auto norūsēja. Tāpēc atmetu uzturēt plašu garāžu (skopums jā). Secīgi arī EV skatos puslīdz universālu. Nodefinēju universāluma sarkano līniju uz 400km wltp. 

Par siltu salonu nav nekādu šaubu. Slikti tikai, ka tas notiek radikāli samazinot range. Arī šoseja ietekmē range. Attiecīgi sliktākais scenārījs ir -20C uz šosejas.

 

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ZZZZ rakstīja:

GTD2 un līdzīgi domājošs personāžs. Bet kā taD iAuto tā?

Tas Macuda ir vislētākais elektroauto tirgū (atskaitot to Nissanu). Jo galīgi nav range. Un nav long range versijas, tikai lādējamais hibrīds, kas maksā jau diezgan pieklājīgi. 

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

nomiks rakstīja:

Katrai precei savs pircējs, katram pircējam savi paradumi un vajadzības.

Arguments, ka range jābūt vismaz tādam, lai līdz tiktu līdz Tallinai, ir absolūti nevietā, ja ar šo auto nav plānots braukt uz Tallinu. Manam EV arī nobraucamais attālums ir max 260 km (ja brauc pa šoseju), bet es uz Tallinu braucu ar citu savu auto (ICE/hybrid). EV ir domāts ikdienas braucieniem, lādēju gandrīz tikai mājās (ar retām uzlādēm ārpus). Aigi pieeja degvielas izmaksu samazinājumam, kas līdzvērtīgs līzinga maksājumam, ir ļoti pat ok. Un visbeidzot, ja nu tiešām rodas vajadzība aizbraukt uz Tallinu, 20 min pauzīte pa ceļam nav nekas traģisks. Ir jau arī opcija braukt uz Tallinu ar īrētu auto (priekš kam?).

Apsveicu ar pirkumu, aigi! Lai labi ripo!

Nu un cik ziemā uz šosejas tam Opelim range? 

150? 

Man liekas, ka šāds rādītājs to auto padara par ne-da-auto. Ja aiz loga rāda -20C, tad jāiet meklēt īres auto, lai aizbrauktu līdz Ventspilij.

< 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 146 >

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti