Transports un īsta ekoloģija. - Forums - iAuto

Transports un īsta ekoloģija.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Dalīsim to piesārņojumu co2(ogļskābā gāze) un visādas sīkas C daļinas un NOXi (slāpekļa oksīdi). Diskusijā startējam no aksiomas, ka par daudz co2 ir slikti bez visādām tur vulkānu piesārņojuma un Saules aktivitātes teorijām. Ja apspriežam, cik vidi piesārņo eko auto pilnais ražošanas un braukšanas cikl, tad, ja var, ar zināmiem, pierādītiem , ar ķīmiskiem vienādojumiem pamatotiem akumulatoru ražošanas datiem. Ja apspriežam piesārņojuma pārvietošanas konceptu (ārpus pilsētas vai trešās pasaules valstīs kaut ko saražo un piesārņo, lai var tīri, tīriņi ekoloģiski barukt pa pilsētu), tad obligāti rēķinām, cik viegli tomēr to piesārņojumu savākt stacionārai rūpnieciskai iekārtai un cik - braucošam auto. Ja par esošām tehnologijām, tad cik mazāk piesārņo ar gāzi darbināmi auto un cik - ja dīzelim arī uzlikta gāze kā papildus degviela - cik var, ar skaitļiem. Ja apspriežam satiksmes organizāciju vispār, tad, pēc iespējas visus aspektus - no tā, ka dzelzceļa stacijā pieejams autobusu kustības saraksts labākai plānošanai līdz tam, kas jādara, lai lauku braucējs izvēlētos sabtransu - no atlaidēm līdz lētai nomai un saskaņotiem sabtransa grafikiem. Kas vajadzīgs, lai 20-50km attālumā dzīvojošie pilsētas darbinieki brauktu ar elektroauto vai sabtransu.

Tātad - co2, NOXi un C daļiņas slikti, sabtranss labi, piesārņojuma pārvietošana slikti un ko tur var darīt.

iauto.lv/forums/topic/40611-co2-nodokla-likmes?pnr=2

 
1.. 87 88 89 90 91 92
topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

mākslas akadēmiķis uzmetas par speciālistu tradicionālajā NRA "visu apšaubīt" mērcē

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

topinamburs rakstīja:

mākslas akadēmiķis uzmetas par speciālistu tradicionālajā NRA "visu apšaubīt" mērcē

Nekā tur nepareiza nav, bet Spāritis nepastāstija draudus par potenciālas pārtikas ķēdes izmaiņām. Pirmajā jautājumā bija govju ganāmpulki minēti. Tajā pašā laikā mēs ik pa laikam dzirdam ka tiek atvērtas jaunas augu proteīna ražotnes un visticamāk tas notiek ar valsts atbalstu. Drīz tiem ipašniekiem vajadzēs atsist ieguldīto naudu un tad nāks visādi dīvaini likumi par dzīvnieku proteīnu aizstāšanu ar augu proteīnu, kas ir absolūti nepieļaujami.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Nu, dažas kļūdiņas, neprecizitātes un zinātņu pamatu jaunrade bija gan. 

Viena tāda bija par enerģijas uzkrāšanu pie enerģijas pārprodukcijas.

Nav jau tā enerģija vienmēr jāuzkrāj kā elektroenerģija. 

Siltumu jau arī vajag un to nu var uzkrāt daudz lētāk.

Vēja lielie ģeneratori gan laikam būs par daudz.

Tāpat tie pārspriedumi kādu starojumu un cik uz kuru pusi tā Zemes virsma atstaro vai laiž cauri un nekā par starojuma spektru.

 

Arī tas vārsmojums par jaunajiem, nezinošajiem skolniekiem, kas grib aizstāvēt katru puķīti, tas rada priekštatu par bioloģiju kā zinātni, kas tikai traucē nopietniem darbarūķiem un vadītājiem celt ekonomiku - bioloģijai ir dažādas nozares, notiek atklājumi ar to saistītās zinātnēs un tas vairs nav nekāds tur stāstiņš par puķītēm. Vej, kadas sēnītes atrastas https://www.forbes.com/sites/scotttravers/2024/11/02/this-black-fungus-might-be-healing-chernobyl-by-drinking-radiation-a-biologist-explains/ https://en.wikipedia.org/wiki/Radiotrophic_fungus

 

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Siltuma uzkrājējs, ibio… Nu KĀDA jēga ar tevi filsofēt par siltuma uzkrāšanu, kas teorētiski (lasi uzmanīgi TEORĒTISKI) varētu būt pareizi, ja relitātē valdošā režīma kases interesēs TEC siltums tiek vienkārši izpūsts gaisā. 

 

 

www.facebook.com/watch/?v=951016116903550

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Jā “viss notiek”. Tikai KAS notiek? Par lielu naudu tiek uzstādīta iekārta, kas rada papildus elektrības zudumus, lai stabilizētu disbalansu, ko rada saules un vēja enerģijas izmantošana. TEC šāda iekārta nav vajadzīga - tam turbīna pati par sevi ir šāds “kompensators”. HES gluži balansēt nespēj, bet pats par sevis ari disbalansu nerada, jo ir ļoti stabils un kontrolējams avots. Vai aprēķinos šī kompensatora izmaksas tiek attiecinātas TIKAI uz sauli un vēju? Cik tad maksātu 1kW/h šīs enerģijas, ja patērētājs varētu izvēlēties, kuru pirkt?

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

Paskaties pats, cik jāmaksā. Nordpool vidējo cenu paskaties. Pat ja būtu vairāk (bet nav), kā dedzinot gāzi, tad ieguvums ir - NAV tā gāze jāiepērk. 

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Lētā krievu gāze mums dārgi izmaksā. Izvēlos sauli un vēju, maksāju -0.01eur/kwh

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tikai kamēr tev kāds to visu subsidizē. Ja tu tiešām izvēlētos un arī saņemtu sauli un vēju, tad tev vai nu vakaros būtu mājās tumsa, vai arī tu maksātu stipri dārgāk, jo tu maksātu gan par sauli, gan vēju, gan arī gāzes turbīnu, ko iedarbinātu tajos vakaros. 

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Tikai kamēr tev kāds to visu subsidizē. Ja tu tiešām izvēlētos un arī saņemtu sauli un vēju, tad tev vai nu vakaros būtu mājās tumsa, vai arī tu maksātu stipri dārgāk, jo tu maksātu gan par sauli, gan vēju, gan arī gāzes turbīnu, ko iedarbinātu tajos vakaros. 

https://www.la.lv/vai-ar-oik-parmaksajam-tec-2

 

Palasi vien, cik samaksāts par iespēju pirkt un sadedzināt gāzi

 

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Kaut kur ziņās bija, ka starpsavienojumu jauda Latvijai ir procentuāli 4 vai 5 reizes lielāka, nekā tā bija Spānijai.

Par tiem skolniekiem, kuri tika aprakstīti kā neko no dzīves nezinoši jūsmīgi putiņu, kukainīšu, vabolīšu glābēji. Bioloģija jau nav tikai tie putniņi un vabolītes. Bioloģija ir arī augstās tehnoloģijas. Šūnas darbība, bioķīmija. Eksakto STEM priekšmetu interesenti jau tā klasē nereti tiek ne pārāk labi ieredzēti par viņu dīvainajām interesēm un pārgudrību. Fons ir tāds  https://www.delfi.lv/life/56010800/notikumi/120032971/vissvakak-9-klases-eksamenos-klajies-matematika-izkritusi-654-skoleni

Tad nu mākslas zinātnieks, ar savu izkopto stāstnieka talantu šiem vēl uzraksta priekšā labus tekstus. 

Dažs labs varbūt labvēlīgos apstākļos interesētos gan par matemātiku, gan fiziku, ķīmiju un bioloģiju, taču vispārējas attieksmes dēl var pārdomāt. Būtu sanācis kāds dienvidu faunas pētnieks, kas pēta, kā tā fauna migrē uz ziemeļiem un ko te dara, varbūt pētītu mizgraužus un kaut ko atklātu vai arī strādātu ar kādu bioreaktoru, ražotu kādu degvielu vai augu izcelsmes plastmasu. Ja vecāki neko papildus neorganizē, tad var arī nebūt. https://www.tvnet.lv/8218390/vecaki-masveida-algo-privatskolotajus-bernu-macibam

 

Tas par to starojumu, kas tur necik nekur neatstarojas vispār bija kaut kas! Skolās vajag to gaismas prizmu ar termometru, kas nolikts tūlīt pēc sarkanas gaismas. Krāsas nav, bet temperatūra ir. Kurš gads?

1.. 87 88 89 90 91 92
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti